Bayern Monachium odpadł z Ligi Mistrzów! Villarreal sprawił kolejną sensację! [WIDEO]

Bayern Monachium sensacyjnie już na ćwierćfinale pożegnał się z Ligą Mistrzów. Podopieczni Juliana Nagelsmanna we wtorek jedynie zremisowali z Villarrealem. Na gola Roberta Lewandowskiego w końcówce odpowiedział Samuel Chukwueze.
W pierwszym meczu obu drużyn Bayern przegrał z Villarrealem 0:1. W rewanżu Julian Nagelsmann postawił na bardzo ofensywny skład. Cel był jasny - jak najszybsze odrobienie strat i doprowadzenie do remisu w dwumeczu.
Goście w pierwszej części spotkania bronili się jednak bardzo mądrze, nie dopuszczając rywali do klarownych sytuacji podbramkowych. "Die Roten" oddali przed przerwą zaledwie jeden celny strzał. Rulli bez problemów poradził sobie z uderzeniem Musiali.
Frustracja rosła między innymi u Roberta Lewandowskiego. Polak dwukrotnie ostro potraktował Raula Albiola i powinien się cieszyć, że nie wyleciał z boiska z czerwoną kartką. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Villarreal do przerwy mógł nawet prowadzić, gdyby przy kontrze lepiej zachował się Danjuma. W sytuacji sam na sam z Neuerem uderzył jednak obok bramki. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na Hiszpanach na początku drugiej połowy.
Wówczas piłkę na połowie rywali przejął Kingsley Coman, zagrał do Thomasa Muellera, a ten obsłużył Roberta Lewandowskiego. Polak wykończył natomiast akcję, wyrównując stan dwumeczu.
Bramka napędziła Bayern, który w kolejnych minutach miał znaczącą przewagę i kilka świetnych sytuacji na podwyższenie wyniku. Dwukrotnie w stuprocentowych okazjach spudłował Mueller, a raz Coman.
Gdy wydawało się, że w Monachium będziemy mieli dogrywkę, gola na wagę awansu sensacyjnie strzelił Villarreal. Kontrę wyprowadził Gerard Moreno, zagrał do Samuela Chukwueze, a ten pokonał Manuela Neuera.
Bayern rzucił się jeszcze do ataku, karnego domagał się Lewandowski, ale o faulu nie było mowy. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1, a ten wynik premiował zawodników Villarrealu, którzy sprawili kolejną sensację w tej edycji Ligi Mistrzów.
Maciej Pietrasik12 Apr 2022 · 22:55