Robert Lewandowski mógł wylecieć z boiska! "Paskudny faul, sędzia stchórzył" [WIDEO]

Lewandowski mógł wylecieć z boiska! Uniknął czerwonej kartki. "Paskudny faul, sędzia stchórzył" [WIDEO]
Screen z Twittera
Bayern Monachium we wtorkowy wieczór mierzy się z Villarrealem w meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów. Niewiele brakowało, aby jeszcze w pierwszej połowie boisko musiał opuścić Robert Lewandowski. Polak może się cieszyć, że nie dostał drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki.
Mistrzowie Niemiec na własnym stadionie musieli odrabiać straty z pierwszego spotkania, przegranego sensacyjnie 0:1. Julian Nagelsmann od samego początku postawił na bardzo ofensywny skład.
Mimo to Bayern miał spore problemy, aby poradzić sobie z obroną rywali. W starciach z obrońcami bezradny był Robert Lewandowski, któremu brakowało klarownych sytuacji do zdobycia gola.
U Polaka widoczna była spora frustracja. Jej upust dał po raz pierwszy w 33. minucie. Wówczas ostro potraktował Raula Albiola, a za swoje wejście został upomniany żółtą kartką.
Zaledwie trzy minuty później doszło do kolejnego starcia między tą dwójką. Tym razem Lewandowski zaatakował rywala od tyłu, trafiając w jego nogę. Albiol mocno przy tym ucierpiał.
Tym razem arbiter nie zdecydował się na pokazanie mu kartki, co skutkowałoby wyrzuceniem Polaka z boiska. Sytuacja była przez moment analizowana przez system VAR, ale tylko pod kątem ewentualnego rzutu karnego.
Dziennikarze nie mają wątpliwości, że Lewandowski miał mnóstwo szczęścia, iż nie wyleciał z boiska. Nie brakuje opinii, iż napastnikowi należała się co najmniej druga żółta kartka.
W drugiej części spotkania Lewandowski zrehabilitował się za wcześniejsze wydarzenia, dając swojemu zespołowi prowadzenie. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.
Maciej Pietrasik12 Apr 2022 · 21:51