Gol Roberta Lewandowskiego w meczu z Villarrealem! Kolejne trafienie Polaka w Lidze Mistrzów [WIDEO]

Screen z Twittera
Robert Lewandowski otworzył wynik spotkania w meczu Bayernu Monachium z Villarrealem. Polak trafił do siatki na początku drugiej połowy. Mimo to jego drużyna odpadła z rywalizacji.
Przed tygodniem mistrzowie Niemiec sensacyjnie ulegli hiszpańskiej drużynie 0:1. W rewanżu Julian Nagelsmann postawił na bardzo ofensywny skład. Do przerwy "Die Roten" nie zdołali jednak poważniej zagrozić bramce rywali.
Frustrację było widać u Roberta Lewandowskiego. Polakowi brakowało klarownych sytuacji podbramkowych, niewiele brakowało za to, aby wyleciał z boiska za dwa ostre faule. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.
Od początku drugiej części spotkania Bayern ruszył do ataku i tym razem gospodarze byli już zdecydowanie skuteczniejsi. Lepiej prezentował się także Lewandowski, który wywalczył między innymi rzut wolny przed polem karnym rywali.
Po tej sytuacji gol co prawda nie padł, ale w 52. minucie Niemcy dopięli swego i wyszli na prowadzenie. Bardzo kosztowna okazała się strata Villarrealu na własnej połowie.
Wówczas piłka trafiła od Kingsleya Comana do Thomasa Muellera, który natychmiast obsłużył Roberta Lewandowskiego. Polak pewnym strzałem pokonał natomiast bramkarza, dając Bayernowi wyrównanie w dwumeczu.
Dla napastnika Bayernu było to już trzynaste trafienie w tej edycji Ligi Mistrzów, a czwarte w fazie pucharowej. Tego dorobku już jednak nie powiększy. Bayern ostatecznie zremisował bowiem z Villarrealem 1:1 i odpadł z rywalizacji. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.
Maciej Pietrasik12 Apr 2022 · 22:21