Bayern Monachium wygrał z Sevillą. Robert Lewandowski z Superpucharem UEFA! [WIDEO]

Autor: Daniel Makarewicz 24 wrz 2020 | 23:32
Bayern Monachium triumfuje w Superpucharze UEFA! "Die Roten" wygrali po dogrywce z Sevillą 2:1 i mogli się cieszyć ze zdobycia kolejnego trofeum. Robert Lewandowski nie wpisał się na listę strzelców, ale za to zanotował asystę.
Piłkarze "Die Roten" do dzisiejszego starcia przystąpili z wielkim apetytem na kolejne trofeum. Wcześniej triumfowali w Bundeslidze, Pucharze Niemiec i Lidze Mistrzów, a teraz mogli do tego dołożyć sukces w Superpucharze UEFA. Ich rywalem w Budapeszcie była Sevilla.
Mecz niespodziewanie rozpoczął się od gola dla ekipy z Andaluzji. W 10. minucie popychany w polu karnym był Ivan Rakitić i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Lucas Ocampos.
Stracona bramka wpłynęła mobilizująco na graczy Bayernu, którzy zaczęli mocniej naciskać na rywali. Jednym z motorów napędowych mistrzów Niemiec był Robert Lewandowski. Po jego podaniu do siatki mógł trafić Mueller, ale piłka minęła słupek. W 29. minucie polski snajper znalazł się przed golkiperem rywali, ale zmarnował okazję, uderzając prosto w Marokańczyka.
"Die Roten" wyrównali jeszcze przed przerwą. W 34. minucie składną akcję Muellera i Lewandowskiego wykończył Goretzka. Polak popisał się w tym przypadku efektowną asystą.
Do przerwy było 1:1, a na początku drugiej połowy Lewandowski trafił na 2:1 po koronkowym rozegraniu piłki z Muellerem. Gol został jednak anulowany. System VAR dopatrzył się pozycji spalonej polskiego napastnika.
W 63. minucie do siatki trafił Sane, lecz i tym razem bramka nie została uznana. Sędzia wskazał faul Lewandowskiego na Escudero. W 78. minucie Bono popisał się znakomitą interwencją po mocnym uderzeniu Muellera.
Bayern był w natarciu, ale to Sevilla mogła zadać niespodziewany cios. W 88. minucie ekipa z Hiszpanii wyprowadziła szybką kontrę po błędzie Alaby. En-Nesyri znalazł się w sytuacji sam na sam z Neuerem, ale golkiper pokazał najwyższe umiejętności i odbił piłkę.
Po 90 minutach było 1:1. W dogrywce Sevilla znów była bliska szczęścia. En-Nesyri ograł Alabę i oddał strzał w światło bramki. Piłka przeszła po nodze Neuera, po czym odbiła się od słupka. Za to po drugiej stronie boisko groźnie uderzał Tolisso, ale Bono był na posterunku.
Wygraną Bayernowi zapewnił Javi Martinez. Hiszpan odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym, dopadł do piłki odbitej przez Bono i głową pokonał golkipera rywali.
Ostatecznie Bayern pokonał Sevillę 2:1. Tym samym "Die Roten" po raz drugi w historii sięgnęli po Superpuchar UEFA. Wcześniej dokonali tego w 2013 roku, gdy po rzutach karnych wygrali z Chelsea.

600 PLN

Nowy pakiet startowy w Betfan! m.in. trzy zakłady bez ryzyka na 600 PLN łącznie

Tydzień bez ryzyka dla nowych graczy w Superbet. Cashback 500 PLN + 50 PLN na start

Dyskusja 60

27 wrz 2020 | 10:03
0
Cala Europa padla na kolana przed Bayernem. Najlepsza druzyna swiata - bez dwoch zdan! Tylko Barcelona swoimi osiagnieciami w XXI w. moze rownac do Bayernu. Inni sa daleko w tyle
25 wrz 2020 | 07:47
0
Mia San Mia ...
25 wrz 2020 | 06:00
0
Brawo dla Bayernu.4 trofeum w tym sezonie.Z Sevilla nie gra sie latwo.Piekna asysta Lewego.
25 wrz 2020 | 05:07
0
I niech ktos nadal mowi ze Hiszpanska pilka jest najlepsza...
26 wrz 2020 | 05:07
0
barceloniarzy jest tutaj.
nie maja swoich klubów idą na obce
25 wrz 2020 | 02:43
0
BAYERN I LEWY WYGRAŁ WSZYSTKO CO BYŁO DO WYGRANIA W SEZONIE.
BRAKŁO TYLKO ZŁOTEJ PIŁKI...NA KTORA LEWY ZASŁUZYŁ
25 wrz 2020 | 07:57
0
Mozna powiedziec, ze okradli Roberta. Gdyby to chodzilo o Ronaldo lub Messi, wtedy plebiscyt by sie odbyl. Mafia jest wszedzie.
25 wrz 2020 | 10:25
0
zibex wez sie schowaj foliarzu, wszędzie bys spiski weszyl, gdyby lewy zagrał słaby sezon to i tak gala by sie nie odbyła, gdyby zależało im na przyznawaniu messiemu i ronaldo tych nagród to dlaczego modric ja dostał w 2018? ale tak, przecież gość z meczykow lepiej wie dlaczego odwołali złotą piłkę, proponuję sie zgłosić do jakiejś redakcji,najlepiej tej meczykowej bo jeden głupota przewyższa drugiego, nadalbys sie świetnie,na każdym kroku prześladowania polakow i dyskryminacja, ah ten świat pilki taki zły
25 wrz 2020 | 12:28
0
Bo Modrić grał w Realu.
25 wrz 2020 | 17:31
0
Skad u Ciebie dobry czlowieku tyle frustracji i pogardy dla innych, ktorzy mysla inaczej od Ciebie? Pozdrawiam z szacunkiem i zyczliwoscia.
25 wrz 2020 | 08:52
0
Jeszcze maja klubowe mistrzostwa swiata i super puchar niemiec ;)
25 wrz 2020 | 01:32
... Mimo wygranej Bayern z Sevill sedzia i Var w trzech przypadkach skrzywdzil... Bayern. Pierwsze to nie sluszna jedenastka. Drugie to... faul na "Lewym" w polu karnym. I trzecie to (niby) faul "Lewego" na Escudero gdy Bayern strzelil gola.
...Moze jestem debil... ale nie rozumiem jednego. Dlaczego druzyny z Europy poludniowej (np. Wlochy, Hiszpania, Portugalia) jak wygrywaja to zaczynaja lezec na murawie po pol godziny. Czy oni kurwa nie moga polezec sobie... w domu ??? Tak wlasnie bylo np. z Sevilla. Jak wygrywali... to trzeba bylo polezaec. Jak jeszcze byl remis to tez trzeba bylo. Ale jak przegrywali juz 2 - 1... to juz im sie spac odechcialo na murawie. W przeciwienstwie do Sevilli.. Bayern gral do konca bez lezenia i kulania sie po murawie. Moze ktos madrzejszy mi to wytlumaczy.... dlaczego ???
0
... Mimo wygranej Bayern z Sevilla sedzia i VAR w trzech przypadkach skrzywdzil... Bayern. Pierwsze to nie sluszna jedenastka dla Sevilli. Drugie to... faul na "Lewym" w polu karnym. I trzecie to (niby) faul "Lewego" na Escudero gdy Bayern strzelil gola.
25 wrz 2020 | 00:27
0
Mimo nie najlepszego meczu i tak wygrana. To też świadczy o sile tego zespołu. Brawo Lewy, brawo Bayern !
25 wrz 2020 | 00:16
0
Bayern zasłużenie wygrywa. Ocampos genialny piłkarz ale jak mnie czasem denerwuje jego wykładanie się i prowokacja to o panie...
25 wrz 2020 | 00:14
0
NAJLEPSZY ZESPÓŁ W EUROPIE
25 wrz 2020 | 00:28
0
Shift Ci się zaciął. Wyciągnij okruszek. Ewentualnie lampka Caps Lock już się praktycznie przepala od katowania.
25 wrz 2020 | 00:13
0
ten mecz pokazal, ze: 1 schalke musi być naprawdę w czarnej d..ie 2 zbyt wcześnie na koronacje bayernu w LM jak to niektórzy juz robili po meczu z schalke 3 ciezko sie gra z hiszpańskimi drużynami 4 Flick ma nosa do zmian np zostawił beznadziejnego alabe i ten przyczynił się do końcowego zwycięstwa bi to jego strzal dobijał Bask. 5 ogólnie szkoda sevilli mimo ze trzymałem kciuki za Lewego 6 neuer to bezwzględnie bramkarz numer 1. Bez niego w bramce triumfowałaby Sevilla.
25 wrz 2020 | 00:04
0
Ogladajac mecz swierdzilem ze brakuje im Thiago Coutinho i Comana
24 wrz 2020 | 23:54
0
Brawo Bayern !! Mecz na prawde ciężki.Szkoda że Robert bramki nie strzeił ale asysta palce lizać !!!
24 wrz 2020 | 23:53
0
Myslalem, ze po meczu z Schalke Gnabry i Sane dzis potwierdza klase. Jeden gorszy od drugiego. Jakby nie mieli gazu w nogach. Nie mial kto napedzac akcjii. Ogolnie Bayern przewazal, ale slaby mecz calego zespolu oprocz Neuera. Wazne co w gablocie
24 wrz 2020 | 23:52
0
Mam tylko nadzieję, że Lewy nie przekreślił sobie nagrody uefa tą ostatnią akcją, bo to było fatalne pudło.
0
Wyniki sa juz znane przed SuperPucharem. Bylo juz glosowanie.
24 wrz 2020 | 23:50
0
Coś mi się widzi że Niemiec dostanie ta nagrodę i będzie rozpacz u robercika 😶
24 wrz 2020 | 23:43
0
Gdyby nie sędzia Bayern by to skonczył w 90 minut. Lewy dobry występ lecz okazja pod koniec meczy zjebana perfekcyjnie. Bayern lepszy o klase od Sevilli lecz sędzia przeszkadzał było widać niestety szkoda tych 30 minut bo ławki Bayern mega nie ma :/
25 wrz 2020 | 00:03
Dobre z tym sędzią xD
0
Dobre z tym sędzią xD Pewnie nagrzałeś się na coś w stylu 6-1 i teraz szukasz wymówki