Bezcenne zwycięstwo Lecha Poznań na początek el. LM! Trudna przeprawa z Karabachem zakończona wygraną [WIDEO]

Pawel Jaskolka / PressFocus
Lech Poznań od zwycięstwa rozpoczął rywalizację w eliminacjach do Ligi Mistrzów. "Kolejorz" wywalczył cenną zaliczkę w spotkaniu z Karabachem Agdam. Polski zespół wygrał 1:0 po trafieniu Mikaela Ishaka.
W przeszłości mistrzowie Azerbejdżanu sprawiali spore kłopoty polskim zespołom, eliminując między innymi Wisłę Kraków i Legię Warszawa. Nowy trener Lecha, John van den Brom nieco zaskoczył wyjściowym składem, posyłając do boju od pierwszej minuty choćby Kristoffera Velde.
Początkowo przy Bułgarskiej to goście przejęli inicjatywę. Przez dłuższy czas to oni utrzymywali się przy piłce na połowie Lecha. Karabachowi brakowało jednak jednocześnie klarownych sytuacji podbramkowych.
Najgroźniej robiło się po akcjach Zoubira. Już w szóstej minucie znalazł się on w niezłej sytuacji, ale uderzył nad poprzeczką. Kwadrans później jego kolejny strzał bez problemów obronił natomiast Rudko.
Lech przez długi czas nie potrafił oddać celnego strzału. Ale gdy już to wreszcie zrobił, w 41. minucie, to od razu mógł cieszyć się z prowadzenia. Joel Pereira znakomicie obsłużył Mikaela Ishaka, a ten z bliska trafił do siatki.
W drugiej części spotkania Karabach wciąż miał optyczną przewagę, ale to Lech mógł podwyższyć prowadzenie. Uderzenie rezerwowego, Filipa Szymczaka, obronił azerski bramkarz. Michał Skóraś zaprzepaścił natomiast szansę na dobitkę.
W końcówce Azerowie ruszyli do atak, a Rudko momentami miał sporo pracy. Nowy golkiper Lecha nie dał się pokonać choćby w 73. minucie, gdy popisał się świetną paradą po celnym strzale Zoubira.
Karabach robił co mógł, aby doprowadzić do wyrównania, lecz Lech mądrą grą utrzymał korzystny rezultat. Mistrzowie Polski wygrali 1:0 i wywalczyli dzięki temu cenną zaliczkę przed rewanżem.
Za tydzień oba zespoły zmierzą się w Azerbejdżanie. Drugie spotkanie zaplanowano na 12 lipca. Rozpocznie się ono o godzinie 18:00. Na zwycięzcę dwumeczu czeka już szwajcarski FC Zurych.
Maciej Pietrasik05 Jul 2022 · 21:51