Błysk Iviego Lopeza i piękny gol w meczu ze Slavią! "Pan piłkarz. Co to jest za gość" [WIDEO]

Marcin Bulanda / PressFocus
Raków Częstochowa w czwartek mierzył się ze Slavią Praga w eliminacjach do Ligi Konferencji. W 29. minucie wicemistrzowie Polski wyszli na prowadzenie za sprawą pięknego gola Iviego Lopeza.
Podopieczni Marka Papszuna nie byli uważani za faworytów starcia z Czechami. W tym sezonie niejednokrotnie potwierdzili już, że na europejskim podwórku trzeba się z nimi liczyć.
Początek domowego meczu ze Slavią nie był łatwy. Czeski zespół postawił Rakowowi trudne warunki, ale w 29. minucie częstochowianie przeprowadzili akcję bramkową.
Najpierw gospodarze bardzo dobrze wyszli spod pressingu rywali. Później piłka trafiła na prawą stronę boiska do Iviego Lopeza, a Hiszpan zdecydował się na indywidualną akcję.
Ładnym zwodem minął rywala, zszedł do środka boiska i gdy znajdował się na linii pola karnego, zdecydował się na uderzenie. Było ono bardzo precyzyjne i piłka zatrzepotała w siatce.
Akcja Iviego jest szeroko komentowana na Twitterze. Nasz dziennikarz, Samuel Szczygielski, uważa, że przedłużenie kontraktu z Hiszpanem było najważniejszym "wzmocnieniem" Rakowa w letnim okienku.
Ostatecznie Raków Częstochowa wygrał ze Slavią 2:1. W drugiej połowie do wyrównania doprowadził Holes, ale błyskawicznie odpowiedział na to Tudor. Pełną relację możecie przeczytać TUTAJ.
Maciej Pietrasik18 Aug 2022 · 18:42