Brazylia wygrała z Niemcami! Sześć goli, zmarnowany rzut karny i czerwona kartka w hicie IO! [WIDEO]

Za nami hitowe starcie piłkarskiego turnieju olimpijskiego. Brazylia po emocjonującym meczu pokonała Niemców 4:2 (3:0).
Rywalizacja piłkarzy podczas IO w Tokio nabiera tempa. Dziś Hiszpanie niespodziewanie zremisowali z Egiptem. Do gry weszli też Brazylijczycy i Niemcy.
Obie drużyny spotkały się w pierwszej serii spotkań grupy D. "Canarinhos" od początku rzucili się na rywali, chcąc udowodnić, że należą do faworytów turnieju.
Wynik spotkania otworzył już w 7. minucie Richarlison. Brazylijczyk wykorzystał fatalną postawę defensywy i w efektowny sposób dobił własny strzał.
Brazylijczycy poszli za ciosem i coraz mocniej naciskali rywali. Raz za razem kotłowało się w polu karnym Niemców. Najbardziej aktywny był wspomniany Richarlison. Gracz Evertonu jeszcze w pierwszej połowie skompletował hat-tricka. 24-latek do siatki trafiał jeszcze w 22. i 30. minucie.
Tuż przed gwizdkiem na przerwę Brazylijczycy mogli zadać kolejny cios. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Cunha.
Po powrocie z szatni "Canarinhos" nieco spuścili z tonu. To wykorzystali rywale. Nadzieje Niemców odżyły po tym, jak Amiri uderzył z powietrza i pokonał Santosa.
Kilka chwil później wysiłek kolegów zniweczył jednak Arnold. Pomocnik dostał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.
Niemcy mimo to nie złożyli broni. W 83. minucie zdobyli gola kontaktowego. Ache uderzył z bliska głową i poderwał swoją drużynę do walki.
Ostatnie słowo należało jednak do Brazylijczyków. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Paulinho.
Tym samym Brazylia przewodzi tabeli grupy D. Na drugim miejscu plasują się piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej, którzy pokonali Arabię Saudyjską 2:1.
Daniel Makarewicz22 Jul 2021 · 15:25