Cenny remis Chelsea w Madrycie! "The Blues" bliżej finału Ligi Mistrzów! [WIDEO]

Xinhua/PressFocus
Real zremisował z Chelsea 1:1 w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. Goście są dzięki temu bliżej wielkiego finału.
Mecz od początku był bardzo intensywny. Jako pierwsi do ataku ruszyli goście, którzy mogli objąć prowadzenie już w 9. minucie. W świetnej okazji znalazł się Timo Werner, który był niekryty pięć metrów przed bramką Realu. Mimo tego Thibaut Courtois zatrzymał jego uderzenie. Pudło Niemca zobaczycie TUTAJ.
Chelsea objęła prowadzenie niedługo później. Antonio Ruediger świetnym podaniem uruchomił Christiana Pulisicia, Amerykanin wpadł w pole karne, wymanewrował Courtois i mocnym uderzeniem trafił do bramki między obrońcami Realu.
Real był o centymetry od wyrównania po pięknej bombie Karima Benzemy z dystansu. Piłka po jego strzale, który zobaczycie TUTAJ, zatrzymała się na słupku.
W 29. minucie nic nie powstrzymało Francuza. Benzema po rozegraniu rzutu wolnego doszedł do piłki w polu bramkowym i potężnym uderzeniem nie dał szans Mendy'emu.
W pierwszej połowie groźnie pod bramką Chelsea było jeszcze po strzale Kroosa z dystansu - piłka poleciała jednak obok słupka. Goście próbowali odpowiedzieć po kolejnej akcji Wernera. Niemiec kopnął jednak w boczną siatkę.
Po przerwie temperatura na boisku spadła. Oba zespoły dobrze grały w obronie. Efekt? Niewiele strzałów, jeszcze mniej klarownych okazji do strzelenia gola. Czujność Courtois sprawdził Ziyech, który przymierzył z rzutu wolnego. Belg bez problemu złapał piłkę.
Real groźniej zaatakował w samej końcówce. Najpierw groźnie uderzył Kroos, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny. Po nim blisko szczęścia był Varane, ale i on nie trafił w bramkę.
Rewanżowy mecz Chelsea z Realem zostanie rozegrany w następną środę. Małą przewagę mają "The Blues" - im awans do finału zapewni nawet bezbramkowy remis.
Marcin Karbowski27 Apr 2021 · 22:50