Chelsea wygrała z West Hamem. Timo Werner znów zmarnował doskonałą okazję [WIDEO]

Chelsea wygrała z West Hamem w meczu 14. kolejki Premier League. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 (1:0).
Piłkarze "The Blues" w ostatnim czasie znaleźli się w kryzysie. Przegrali dwa mecze z rzędu i dziś nie mogli pozwolić sobie na kolejną porażkę.
Spotkanie na Stamford Bridge rozpoczęło się od nieoczekiwanego trafienia dla gości. Gol nie został jednak uznany. Declan Rice był na minimalnym spalonym, zanim pokonał Mendy'ego.
Chwilę później boisko musiał opuścić Ben Chilwell. Zawodnik "The Blues" doznał kontuzji i nie był w stanie kontynuować gry. W jego miejsce pojawił się Emerson.
W 10. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Wówczas Thiago Silva uderzył głową po rzucie rożnym i Łukasz Fabiański nie miał nic do powiedzenia.
Tuż przed gwizdkiem na przerwę przed wielką szansą stanął Timo Werner. Niemiec znalazł się przed Fabiańskim, ale uderzył prosto w golkipera "Młotów". To kolejna sytuacja zmarnowana przez 24-latka w tym sezonie.
Po przerwie doszło do kolejnego starcia Wernera z Fabiańskim. Tym razem napastnik wjechał wślizgiem w nogi polskiego bramkarza. Fabiański potrzebował pomocy medycznej, ale zdołał wrócić do gry.
Chelsea w kolejnych minutach kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Zwycięstwo "The Blues" przypieczętował Tammy Abraham. Napastnik w 101 sekund ustrzelił dublet.
Podopieczni Franka Lamparda dzięki wygranej awansowali na piątą pozycję w ligowej tabeli. Na swoim koncie mają 25 punktów. Do liderującego Liverpoolu tracą 6 "oczek".
Daniel Makarewicz21 Dec 2020 · 22:54