Cudowne trafienie Karima Benzemy w El Clasico. "Jak Lewandowski w debiucie w Ekstraklasie" [WIDEO]

Karim Benzema wpisał się na listę strzelców w meczu z FC Barceloną. Francuz trafił do siatki rywali w zachwycający sposób.
Dzisiejsze El Clasico może mieć kluczowy wpływ na układ tabeli na koniec sezonu. Obecnie Real Madryt i FC Barcelonę dzielą zaledwie dwa punkty.
Obie ekipy spotkały się dziś na Estadio Alfredo Di Stefano. Hitowe stracie zaczęło się zdecydowanie po myśli podopiecznych Zinedine'a Zidane'a.
To oni objęli prowadzenie w 13. minucie spotkania. Akcję odważnie rozpoczął Valverde, który wpadł na połowę "Blaugrany", po czym przytomnie odegrał do Lucasa Vazqueza. 29-latek zagrał futbolówkę w pole karne, a tam swój geniusz pokazał Karim Benzema.
Francuski napastnik wyprzedził obrońcę i piętą skierował piłkę do siatki. Zagranie 33-latka wywołało zachwyt wśród dziennikarzy i ekspertów na Twitterze.
- Taki gol w takim meczu. Duża rzecz - napisał Andrzej Twarowski.
Nie zabrakło również porównań do Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik przed laty zdobył podobnego gola w barwach Lecha Poznań.
- Benzema już strzela tak, jak Lewandowski w debiucie w Ekstraklasie. Maestria, na takim poziomie, w takim meczu - zauważył Michał Kołodziejczyk.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla "Los Blancos". TUTAJ przeczytasz więcej o przebiegu spotkania.
Daniel Makarewicz10 Apr 2021 · 21:26