Cudowni Duńczycy dokonali niemożliwego! Po niesamowitym meczu wygrali z Rosją i wyszli z grupy! [WIDEO]

Co to był za mecz! Reprezentacja Danii wygrała z Rosją 4:1 (1:0) w spotkaniu trzeciej kolejki fazy grupowej EURO 2020. To oznacza, że podopieczni Kaspera Hjulmanda zagrają w 1/8 finału EURO!
Duńczycy po porażkach w dwóch pierwszych meczach grupowych znaleźli się pod ścianą, ale zachowali szanse na awans. Musieli pokonać Rosjan i liczyć na wygraną Belgów z Finami.
W poniedziałkowy wieczór piłkarze na boisku w Kopenhadze stworzyli znakomite widowisko. Duńczycy niesieni dopingiem kibiców szukali okazji, by otworzyć wynik spotkania. Rosjanie nie pozostawali dłużni i też przeprowadzali groźne ataki.
W 18. minucie refleksem popisał się Schmeichel, który zatrzymał Gołowina. Kilka chwil później na uderzenie zdecydował się Hojbjerg, ale minimalnie się pomylił.
Duńczycy przeważali i w końcu dopięli swego. W 39. minucie stadion eksplodował. Wówczas znakomity uderzeniem popisał się Damsgaard.
Było 0:1 i Rosjanie znaleźli się pod ścianą. Taki wynik wyrzucał ich z EURO. Co więcej - w drugiej połowie podopieczni Stanisława Czerczesowa popełnili koszmarny błąd. Zobnin źle wycofał piłkę, a do niej dopadł Poulsen, który nie zmarnował doskonałej okazji.
Piłkarze "Sbornej" nie złożyli broni. W 69. minucie zdobyli gola kontaktowego. Z rzutu karnego trafił Dziuba i poderwał swoich kolegów do walki. Decyzja o podyktowaniu "jedenastki" wzbudziła jednak duże kontrowersje.
Duńczycy odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób. Raz za razem nacierali na bramkę rywala. Trzy razy kotłowało się w polu karnym Safonowa. Rosyjski bramkarz w 80. minucie skapitulował po uderzeniu Christensena.
Podopieczni Kaspera Hjulmanda po chwili zadali kolejny cios. Tym razem do siatki trafił Maehle. Wygrana z Rosją dała Danii drugie miejsce w grupie i awans do 1/8 finału. Stało się tak, bo Finowie przegrali z Belgią.
Daniel Makarewicz21 Jun 2021 · 22:49