Dani Alves stracił głowę w meczu z Atletico. Brutalny faul i czerwona kartka. "Jaki stary, Taki głupi" [WIDEO]

Dani Alves w meczu FC Barcelony z Atletico Madryt przez długi czas był jednym z najlepszych graczy na boisku. Brazylijczyk w drugiej połowie wyleciał jednak z boiska za brutalny faul na Yannicku Carrasco.
Doświadczony Brazylijczyk wrócił do byłego klubu pod koniec jesieni. W styczniu został oficjalnie zarejestrowany jako piłkarz pierwszej drużyny i mógł pojawić się na boisku.
W rywalizacji z Atletico Madryt Alves przez długi czas prezentował się znakomicie. To po jego dośrodkowaniu przepięknym golem popisał się Jordi Alba.
W drugiej części spotkania sam Brazylijczyk wpisał się na listę strzelców, podwyższając rezultat na 4:1. Wówczas wydawało się, że zostanie jednym z bohaterów całego spotkania.
Wszystko zmieniło się w 69. minucie. Wówczas obrońca kompletnie stracił głowę, specjalnie następując na nogę Yannicka Carrasco, choć piłka była już z dala od tej dwójki.
Początkowo arbiter nie zauważył całego zajścia, ale z pomocą przyszedł mu system VAR. Po analizie nagrania sędzia nie miał najmniejszych wątpliwości, że Alvesowi należy się czerwona kartka.
- Zasłużona kartka na pierwszy rzut oka. Obrzydliwy faul Alvesa, to zasługuje na dłuższe zawieszenie - skomentował na Twitterze nasz dziennikarz, Mateusz Hawrot.
Maciej Pietrasik06 Feb 2022 · 18:20