Doskonały Lukaku! Gol i asysta Belga zapewniły MU zwycięstwo z Chelsea

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Manchester United wygrał 2:1 z Chelsea na Old Trafford w 28 kolejce Premier League.
Pełną relację z tego meczu możecie przeczytać TUTAJ.
Goście zaczęli bardzo mocno i już w czwartej minucie mogli objąć prowadzenie. Alvaro Morata trafił jednak tylko w poprzeczkę.
Zawodnicy Antonio Conte dopięli swego 28 minut później. Willian przejął piłkę przed polem karnym rywali, popędził z nią w kierunku bramki, zagrał do Edena Hazarda, ten mu odegrał i Brazylijczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Davidem De Geą. Gracz "The Blues" pewnym strzałem pokonał hiszpańskiego golkipera.
Goście z prowadzenia cieszyli się raptem siedem minut. Potem piłkę w bramce strzeżonej przez Thibauta Courtoisa umieścił Romelu Lukaku, który otrzymał podanie od Anthony'ego Martiala w polu karnym, przyjął piłkę i posłał ją do siatki płaskim strzałem.
W drugiej połowie niebezpiecznie na bramkę De Gei uderzał Drinkwater, ale Hiszpan poradził sobie z tym strzałem.
W 76 minucie "Czerwone Diabły" objęły prowadzenie. Romelu Lukaku na prawym skrzydle ograł dwóch rywali i idealnie dośrodkował na głowę Lingarda, który umieścił piłkę w siatce tuż przy słupku.
Podopieczni Jose Mourinho ostatecznie wygrali 2:1, umacniając się na pozycji wicelidera w Premier League. Chelsea po porażce spadła na piątą pozycję.