Dublet Cristiano Ronaldo w spotkaniu ze Szwajcarią. Portugalczycy rozgromili rywali w Lidze Narodów [WIDEO]

Reprezentacja Portugalii odniosła pierwsze zwycięstwo w tegorocznej Lidze Narodów. Spory wpływ na wygraną 4:0 ze Szwajcarią miał Cristiano Ronaldo. Gwiazdor Manchesteru United ustrzelił dublet.
Kilka dni temu Portugalczycy na inaugurację rozgrywek jedynie zremisowali 1:1 z Hiszpanią. Wówczas Ronaldo rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. W niedzielę wyszedł już w podstawowym składzie.
Początek meczu ze Szwajcarią nie był jednak korzystny dla gospodarzy. W podbramkowym zamieszaniu piłkę do siatki wpakował Haris Seferović. Okazało się jednak, że wcześniej ręką zagrał Fabian Schaer.
Z tego względu bramki ostatecznie nie uznano, a później inicjatywę przejęli Portugalczycy. W 15. minucie z rzutu wolnego strzelał Cristiano Ronaldo. Szwajcarski bramkarz obronił to uderzenie, ale przy dobitce Williama Carvalho był już bezradny.
Końcówka pierwszej połowy należała już do samego CR7. Ustrzelił on dublet, najpierw korzystając z dogrania Diogo Joty, a później dobijając uderzenie gracza Liverpoolu.
Dzięki temu do przerwy Portugalczycy znajdowali się na bardzo komfortowym prowadzeniu. Na początku drugiej połowy Ronaldo raz jeszcze trafił do siatki. Tym razem był jednak na spalonym.
Przewaga gospodarzy nie ulegała wątpliwości także w kolejnych minutach. Z rzutu wolnego szczęścia próbował Bruno Fernandes, lecz posłał piłkę nad poprzeczką. W 68. minucie fatalny błąd popełnił natomiast Gregor Kobel.
Szwajcarski bramkarz minął się z piłką przed własnym polem karnym, a Joao Cancelo pozostało tylko dopełnienie formalności. Dzięki temu gospodarze wygrali aż 4:0. Wynik mógł być nawet wyższy, lecz w końcówce Kobel dwukrotnie zatrzymał Ronaldo.
Portugalczycy znajdują się na pozycji lidera w swojej grupie. W drugim spotkaniu Hiszpanie niespodziewanie zremisowali bowiem z Czechami. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.
Maciej Pietrasik05 Jun 2022 · 22:37