Hiszpanie o włos od sensacyjnej porażki w Lidze Narodów! Uratowali się w samej końcówce [WIDEO]

Reprezentacja Hiszpanii wciąż pozostaje bez zwycięstwa w tegorocznej Lidze Narodów. W niedzielny wieczór podopieczni Luisa Enrique byli bliscy sensacyjnej porażki z Czechami. Uratował ich jednak gol Inigo Martineza.
Selekcjoner "La Roja" zdecydował się na wiele zmian w stosunku do ostatniego spotkania z Portugalią. W wyjściowej jedenastce wyszło jedynie trzech zawodników, którzy zagrali od pierwszej minuty w poprzednim meczu.
Eksperyment nie okazał się zbyt udany, co błyskawicznie wykorzystali Czesi. Już w czwartej minucie wyszli oni na prowadzenie. Szybką kontrę wykończył wówczas Pesek. Początkowo gola nie uznano, dopatrując się spalonego, ale analiza VAR pokazała, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.
W kolejnych minutach Hiszpanie zdecydowanie częściej znajdowali się w ataku pozycyjnym, lecz nie potrafili przełożyć tego na gole. Precyzji zabrakło między innymi Pablo Sarabii.
Zmieniło się to dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Wówczas do wyrównania doprowadził Gavi, który skorzystał z dogrania Rodriego, Tym samym na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 1:1.
Od początku drugiej części spotkania na boisku działo się naprawdę sporo. Dobrą okazję zmarnował Kuchta, po drugiej stronie boiska szczęścia brakowało Ferranowi Torresowi i Alvaro Moracie. Strzał tego pierwszego obronił Vaclik, doświadczony snajper trafił natomiast w słupek. Niewykorzystane sytuacje bardzo szybko zemściły się na Hiszpanach.
W 66. minucie Cerny znakomicie obsłużył Kuchtę, a ten przelobował wychodzącego z bramki Simona. Tym samym Czesi po raz drugi wyszli w tym spotkaniu na prowadzenie.
Niewiele brakowało, aby utrzymali je do końca spotkania. W słupek trafił Ferran Torres, a w 90. minucie piłka po strzale Inigo Martineza odbiła się od poprzeczki. Wylądowała jednak za linią bramkową.
Tym samym spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Liderem grupy jest Portugalia, która rozbiła Szwajcarię. Więcej na temat tego spotkania piszemy TUTAJ.
Maciej Pietrasik05 Jun 2022 · 22:40