Dublet Roberta Lewandowskiego! Fantastyczne trafienie Polaka po rzucie wolnym [WIDEO]

Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców w meczu 10. kolejki Bundesligi z Unionem Berlin. Polak wykorzystał rzut karny, otwierając wynik w 15. minucie spotkania. Później trafił do siatki również po rzucie wolnym.
Mistrzowie Niemiec w minioną środę doznali bolesnej porażki z Borussią Moenchengladbach w krajowym pucharze. Bardzo słabe oceny za tamten mecz zebrał Robert Lewandowski.
Polak i jego koledzy chcieli zrehabilitować się w sobotnim spotkaniu z Unionem Berlin. Początek spotkania w stolicy nie obfitował w zbyt wiele sytuacji podbramkowych.
W 14. minucie spotkania arbiter podyktował rzut karny dla "Die Roten". Na bramkę rywali uderzał wówczas Leroy Sane, a Jaeckel zablokował ten strzał ręką.
Sędzia nie miał wątpliwości, że gościom należy się "jedenastka". Berlińczycy mocno protestowali, ale nie przyniosło to żadnego efektu. Przed szansą na gola stanął Robert Lewandowski.
Polak z rzutów karnych jest zazwyczaj zabójczo skuteczny i tym razem nie było inaczej. Bez problemu zmylił Andreasa Luthe, posyłając piłkę w inny róg, niż rzucił się bramkarz.
W 23. minucie Lewandowski popisał się kolejnym, znacznie piękniejszym trafieniem. Tym razem Bayern sprytnie rozegrał rzut wolny, a Polak znakomitym strzałem nie dał szans bramkarzowi.
Tym samym "Lewy" ma już na koncie 12 goli w tym sezonie Bundesligi. Bayern ostatecznie wygrał z Unionem aż 5:2. Pełną relację z tego spotkania możecie przeczytać TUTAJ.
Maciej Pietrasik30 Oct 2021 · 16:03