Dublet Roberta Lewandowskiego z VfB Stuttgart. Wyrównał kolejny legendarny rekord Gerda Muellera [WIDEO]

Robert Lewandowski dwukrotnie wpisał się na listę strzelców we wtorkowym spotkaniu Bayernu Monachium z VfB Stuttgart. Napastnik "Die Roten" był autorem tysięcznego polskiego gola w rozgrywkach Bundesligi. Wyrównał też rekord Gerda Muellera.
Ostatnie spotkanie z Mainz nie było udane dla "Lewego". Nasz napastnik był jednym z najsłabszych ogniw mistrzów Niemiec i nie ustrzegł się krytyki ze strony mediów. Ze Stuttgartem wyszedł na boisko od pierwszej minuty.
Już w pierwszym kwadransie dwukrotnie uderzał na bramkę rywali, ale jego strzały pozostawiały wiele do życzenia. Do przerwy Bayern prowadził 1:0 po trafieniu Serge'a Gnabry'ego.
Znacznie lepsza w wykonaniu Lewandowskiego była druga część spotkania. Najpierw miał on duży udział przy drugim trafieniu. Na listę strzelców znów wpisał się Gnabry, ale Polak zaliczył asystę.
W 69. minucie sam "Lewy" dołożył swoje trafienie. Bez najmniejszego problemu poradził sobie z Antonem, a później przelobował bramkarza, zdobywając tysięczną polską bramkę w rozgrywkach Bundesligi.
To wcale nie był koniec popisów naszego reprezentanta. Po chwili raz jeszcze pokonał bramkarza rywali, tym razem świetnie wykańczając dośrodkowanie ze strony Gnabry'ego.
Tym samym Lewandowski wyrównał kolejny legendarny rekord Gerda Muellera. W tym roku kalendarzowym ma już na koncie 42 gole w Bundeslidze - tyle samo, co swego czasu Niemiec.
Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Bayernu 5:0. Hat-trickiem popisał się Serge Gnabry. Pełną relację ze spotkania możecie przeczytać TUTAJ.

Oto skrót meczu (gole Lewandowskiego od 0:20):

Maciej Pietrasik14 Dec 2021 · 20:08