Duża niespodzianka w Madrycie! Liverpool przegrał z Atletico [WIDEO]

Screen z Twittera
Atletico Madryt niespodziewanie pokonało Liverpool FC 1:0 w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. "Rojiblancos" wyszli na prowadzenie już w 4. minucie spotkania, gdy w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Saul. Później podopieczni Diego Simeone znakomicie się bronili.
Przed spotkaniem nie brakowało opinii, że może to być kluczowy mecz dla przyszłości Diego Simeone. Szkoleniowiec Atletico nie mógł wyobrazić się lepszego początku, jeśli chodzi o starcie z Liverpoolem. Już w czwartej minucie "Rojiblancos" wyszli bowiem na prowadzenie.
Gola gospodarzom przyniósł stały fragment gry. Po dośrodkowaniu Koke z rzutu rożnego piłka trafiła co prawda do Fabinho, lecz ten interweniował na tyle niefortunnie, że zagarnął ją Saul, który z bliska pokonał Alissona. Szybka bramka sprawiła, że Atletico zaczęło robić to, co lubi najbardziej - bronić korzystnego rezultatu.
A to wychodziło gospodarzom wyjątkowo dobrze - na tyle, że pierwsze strzały na bramkę rywali "The Reds" oddali dopiero po 30 minutach gry, a na dodatek nie były to nawet uderzenia celne. Wcześniej Alvaro Morata był bliski podwyższenia rezultatu, przegrał jednak pojedynek z Alissonem. Jan Oblak w pierwszej części gry nie miał za to praktycznie nic do roboty.
Można przypuszczać, że Juergen Klopp w przerwie próbował wstrząsnąć swoimi piłkarzami. Na początku drugiej części spotkania obrońcy tytułu prezentowali się bowiem na boisku nieco lepiej, czego efektem była dobra sytuacja Mohameda Salaha w 53. minucie. Egipcjanin uderzał głową, lecz posłał piłkę obok słupka.
W kolejnych minutach okazało się jednak, że była to jedna z nielicznych kreatywnych akcji ofensywnych Liverpoolu. Atletico zdołało dowieźć do końca korzystny rezultat, a Klopp miał dodatkowe powody do zmartwień - w drugiej części gry kontuzji doznał Jordan Henderson. Ostatecznie wygrana Atletico 1:0 stała się faktem i rewanż na Anfield Road zapowiada się niezwykle ciekawie.
Maciej Pietrasik18 Feb 2020 · 22:52