Fatalna kontuzja Wojciecha Szczęsnego w Juventusie! Zniesiono go na noszach po pechowej interwencji [WIDEO]

Fatalna kontuzja Wojciecha Szczęsnego! Zniesiono go na noszach po pechowej interwencji [WIDEO]
Wojciech Szczęsny początku sezonu 2022/2023 z pewnością nie zaliczy do udanych. Polski bramkarz w środowym meczu ze Spezią doznał groźnie wyglądającej kontuzji, przez którą nie był w stanie kontynuować gry.
Reprezentant Polski ze względu na uraz przywodziciela opuścił początek sezonu Serie A. W dwóch pierwszych kolejkach między słupkami stawał Mattia Perin. Szczęsny wrócił do bramki w miniony weekend, gdy "Stara Dama" mierzyła się z Romą.
Na środowy wieczór zaplanowano kolejne mecze 4. kolejki Serie A. Tym razem podopieczni Massimiliano Allegriego mierzyli się na własnym boisku ze Spezią.
W 9. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Dusana Vlahovicia. Korzystny rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy, lecz jeszcze przed przerwą szkoleniowiec "Juve" miał powody do zmartwień.
W 41. minucie poważnie wyglądającej kontuzji doznał Wojciech Szczęsny. Polak nie najlepiej zachował się przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wyszedł do wrzutki, ale piłka wyślizgnęła mu się z rąk.
Na dodatek przy lądowaniu po wyskoku golkiper mocno wykręcił staw skokowy w prawej nodze. Natychmiast zaczął zwijać się z bólu, pokazując, że potrzebuje pomocy lekarzy.
Polak nie był rzecz jasna w stanie kontynuować gry. Szybką rozgrzewkę przeprowadził Perin, który zastąpił Szczęsnego między słupkami. Naszego golkipera z pewnością czeka teraz dłuższa przerwa.
Ostatecznie Juventus wygrał ze Spezią 2:0. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Arkadiusz Milik. Więcej o spotkaniu i trafieniu Polaka przeczytacie TUTAJ.
Maciej Pietrasik31 Aug 2022 · 21:45