Fatalne błędy pogrążyły PSG w meczu z Manchesterem City. Trzy gole i czerwona kartka w hicie LM! [WIDEO]

Piłkarze PSG przegrali z Manchesterem City w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. Spotkanie na Parc des Princes zakończyło się wynikiem 1:2 (1:0).
Już w 3. minucie przed niezłą okazją stanął Neymar. Brazylijczyk dostał podanie od Mbappe, ale uderzył prosto w dobrze ustawionego Edersona. Paryżanie na początku mieli spore problemy z utrzymaniem piłki w strefie środkowej. To "The Citizens" byli stroną dominującą, ale długimi chwilami nie byli w stanie przedrzeć się w pole karne rywali.
Gospodarze pokazali za to, że naprawdę niewiele trzeba, by stworzyć zagrożenie. W 13. minucie znów pokazał się Neymar. Gracz PSG huknął pod poprzeczkę, ale na posterunku znów był Ederson.
W 15. minucie starania paryżan przyniosły efekt. Z rzutu rożnego dośrodkował Di Maria, a po chwili piłkę do siatki głową skierował Marquinhos.
Gospodarze w 28. minucie stworzyli kolejną okazję. Tym razem uderzał Paredes, ale pomylił się o metr. "The Citizens" mogli odpowiedzieć kilka chwil później. Prosty błąd popełnił Navas, ale Marquinhos w ekwilibrystyczny sposób wybił piłkę po strzale Mahreza.
W ofensywie PSG imponował Neymar. To on napędzał kolejne ataki zespołu. W polu karnym Manchesteru City kotłowało się jeszcze kilka razy, ale na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 1:0. Tuż przed gwizdkiem błysnął jeszcze Navas, który wybronił próbę Fodena.
Na początku drugiej połowy znakomitą akcję przeprowadził Mbappe. W popisowym sposób ograł rywala i zagrał przed bramkę. Tam jednak nikt nie zdołał dopaść do futbolówki.
Starania "The Citizens" z każdą minutą nabierały tempa. De Bruyne uderzał z powietrza, ale zabrakło mu precyzji. Rajdów w bocznych strefach próbował Walker. W końcu podopieczni Pepa Guardioli zdołali wyrównać. De Bruyne zagrał w pole karne. Dośrodkowanie niespodziewanie znalazło drogę do siatki. Nie ulega wątpliwości, że w tej sytuacji lepiej mógł zachować się Keylor Navas.
Po chwili z ekipy PSG zupełnie zeszło powietrze. W 71. minucie z rzutu wolnego trafił Mahrez i "The Citizens" objęli prowadzenie. Błąd popełnili ustawieni w murze zawodnicy i futbolówka zatrzepotała w siatce.
Kilka chwil później sytuacji gospodarzy jeszcze bardziej się skomplikowała. Czerwoną kartkę zobaczył Gueye i musiał opuścić boisko. Osłabiona drużyna PSG została w ostatnich minutach oblężona.
Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 4 maja.
Daniel Makarewicz28 Apr 2021 · 22:52