Fatalny błąd bramkarza Bayernu w hicie Ligi Mistrzów! Klubowy kolega uratował go przed stratą gola [WIDEO]

W środowy wieczór Bayern Monachium mierzył się z PSG w hicie 1/8 finału Ligi Mistrzów. Niewiele brakowało, aby w końcówce pierwszej połowy gola kompletnie zawalił Yann Sommer. Uratowała go jedynie świetna interwencja Matthijsa de Ligta.
Zimą szefowie "Die Roten" byli zmuszeni do nagłego poszukiwania nowego bramkarza. Poważnej kontuzji doznał bowiem Manuel Neuer. Reprezentant Niemiec złamał nogę podczas jazdy na nartach i musiał przejść operację.
W tym sezonie nie zobaczymy go już na boisku. Z tego powodu Bayern robił wszystko, aby sprowadzić w styczniowym okienku nowego golkipera. Ostatecznie udało się sfinalizować kupno Yanna Sommera.
Szwajcar od początku rundy wiosennej ma pewne miejsce w składzie monachijskiego zespołu i do tej pory radził sobie całkiem nieźle. Niewiele brakowało jednak, aby zawalił gola w hicie Ligi Mistrzów.
W 38. minucie bramkarz Bayernu wdał się w drybling we własnym polu karnym. Był naciskany przez Achrafa Hakimiego oraz Vitinhę i ostatecznie stracił futbolówkę na rzecz Portugalczyka.
Pomocnik natychmiast oddał strzał na praktycznie pustą bramkę. Sytuację w fenomenalny sposób uratował jednak Matthijs de Ligt. Holender wślizgiem wybił piłkę z linii bramkowej.
Była to zdecydowanie najlepsza sytuacja w pierwszej części spotkania. W drugiej połowie na boisku dominował Bayern. Mistrzowie Niemiec wygrali 2:0 i to oni awansowali do 1/8 finału. Więcej o całym spotkaniu przeczytacie TUTAJ.
Maciej Pietrasik08 Mar 2023 · 21:56