FC Barcelona w półfinale Pucharu Króla! Błysk Ousmane Dembele dał awans "Blaugranie" [WIDEO]

FC Barcelona w półfinale Pucharu Króla! Błysk Ousmane Dembele dał  awans "Blaugranie" [WIDEO]
FC Barcelona została pierwszym półfinalistą Pucharu Króla. "Blaugrana" w środowy wieczór wygrała na Camp Nou z Realem Sociedad 1:0. Jedynego gola strzelił Ousmane Dembele.
Od pierwszych minut to gospodarze byli na Camp Nou stroną dominującą. W dziewiątej minucie pierwszą dobrą okazję na gola miał Robert Lewandowski. Polak został w ostatniej chwili zablokowany przez Zubimendiego.
Po chwili "Lewy" był jeszcze bliżej trafienia do siatki. Tym razem przeszkodził mu jednak Frenkie de Jong. Holender przypadkowo zniweczył wysiłki kolegów z drużyny, dotykając piłki, gdy był na wyraźnym spalonym. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
W kolejnych minutach De Jong był bardzo aktywny w ofensywie, starając się zrehabilitować za wcześniejszy błąd. Najpierw uderzał piętą, później niecelnie strzelał na wślizgu. W międzyczasie minimalnie pomylił się także Ousmane Dembele.
W 30. minucie na prowadzenie mógł wyjść Real Sociedad. Mocny strzał na bramkę rywali oddał Kubo. Ter Stegena przed stratą gola uratowała poprzeczka. W końcówce pierwszej połowy sytuacja Basków mocno się skomplikowała. Mendez ostro sfaulował Busquetsa i po analizie VAR wyleciał z boiska z czerwoną kartką.
Do przerwy kibice na Camp Nou nie doczekali się goli, ale od samego początku drugiej połowy "Barca" ruszyła do ataku. Dobrą sytuację zmarnował Kounde, z dość ostrego kąta bramkarza zaskoczył natomiast Dembele - wydawało się, że będzie dogrywał do Lewandowskiego, a sam oddał mocny strzał i zaskoczył bramkarza.
Odpowiedź Realu Sociedad mogła być bardzo bolesna dla "Barcy". Po podaniu Kubo w stuprocentowej sytuacji znalazł się Alexander Sorloth. Norweg nie trafił z trzech metrów do praktycznie pustej bramki, posyłając piłkę nad poprzeczką. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.
Później inicjatywa należała już do grającej w przewadze Barcelony. Bliski podwyższeniu rezultatu był Gavi, ale trafił jedynie w poprzeczkę. Remiro poradził sobie natomiast z celnym uderzeniem Lewandowskiego.
W końcówce zrobiło się jeszcze gorąco pod bramką gospodarzy, bo spory błąd popełnił Ter Stegen. Navarro z bocznego kąta trafił jednak tylko w boczną siatkę i wynik już się nie zmienił. "Blaugrana" wygrała 1:0, przechodząc do półfinału Pucharu Króla.
Maciej Pietrasik25 Jan 2023 · 22:55