Niezwykłe pudło w meczu FC Barcelony z Realem Sociedad! Nie trafił z trzech metrów do pustej bramki! [WIDEO]

Alexander Sorloth z pewnością nie będzie dobrze wspominał środowego spotkania FC Barcelony z Realem Sociedad. Norweg w drugiej połowie spotkania na Camp Nou zaliczył koszmarne pudło, nie trafiając z trzech metrów do praktycznie pustej bramki.
Ekipa z Kraju Basków od wielu lat nie zdołała wygrać na terenie "Blaugrany". Jeszcze przed środowym meczem w Pucharze Króla Real Sociedad przegrał aż 26 kolejnych spotkań z FC Barceloną na Camp Nou.
Starcie w 1/4 finału Pucharu Króla także nie było łatwe dla gości. Przez większość spotkania musieli oni radzić sobie w osłabieniu, bo po ostrym faulu na Sergio Busquetsie i analizie VAR z boiska wyleciał Brais Mendez.
Gdy w 52. minucie prowadzenie FC Barcelonie strzałem z ostrego kąta dał Ousmane Dembele, wydawało się, że rywale nie będą już w stanie zagrozić "Blaugranie". Rzeczywistość okazała się jednak nieco inna.
Osiem minut później mogło, a nawet powinno być bowiem 1:1. Wówczas znakomitą szansę na wyrównanie zmarnował Alexander Sorloth. Norweg miał wręcz obowiązek trafić do siatki.
Kolegę z drużyny znakomicie obsłużył Takefusa Kubo. Japończyk wyłożył piłkę stojącemu na trzecim metrze partnerowi, ale ten zaliczył koszmarne pudło, zamiast pokonać Ter Stegena.
Po strzale Norweg jedynie złapał się za głowę. Miał idealną okazję, lecz przeniósł piłkę nad poprzeczką, zamiast dać swojemu zespołowi gola na wagę wyrównania w starciu z "Barcą". Ostatecznie Real Sociedad przegrał ten mecz 0:1 - pełną relację przeczytacie TUTAJ.
Maciej Pietrasik25 Jan 2023 · 22:33