FC Barcelona za burtą Ligi Mistrzów! Inter Mediolan wygrał z Viktorią, powrót i gol Lukaku [WIDEO]

Screen z twittera
FC Barcelona wiosną na pewno nie zagra w Lidze Mistrzów, lecz będzie występować tylko w Lidze Europy. "Blaugranę" ostatecznie pogrążyła środowa wygrana Interu Mediolan z Viktorią Pilzno. Włosi zwyciężyli 4:0, a wynik ustalił Romelu Lukaku.
"Nerazzurri" po tym, jak w meczach z wicemistrzami Hiszpanii zdobyli cztery punkty, mieli wszystko w swoich rękach. Do awansu do 1/8 finału Champions League wystarczyła im jedna wygrana w dwóch ostatnich meczach.
W spotkaniu z Viktorią Pilzno zawodnicy Interu byli zdecydowanymi faworytami. Na początku meczu widać było jednak, jak wielką stawkę ma to starcie. Niespodziewanie to Viktoria dość często utrzymywała się przy piłce.
Z biegiem czasu Inter przejął inicjatywę i zaczął atakować coraz mocniej. Sporo pracy miał Stanek, który zatrzymał między innymi Dimarco. W dobrej sytuacji spudłował z kolei Edin Dżeko.
W 35. minucie gospodarze dopięli swego i wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Bastoniego obrońcom uciekł Mchitarjan, otwierając wynik spotkania i przybliżając Inter do fazy pucharowej.
Jeszcze przed przerwą "Nerazzurri" zadali kolejny cios. Świetnym podaniem do Dimarco popisał się Barella, a Dżeko pozostało tylko umieszczenie piłki w praktycznie pustej bramce z najbliższej odległości.
Wówczas stało się praktycznie jasne, że Inter zapewni sobie grę w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Na początku drugiej części spotkania gospodarze próbowali zdobyć kolejną bramkę. Mchitarjan trafił w słupek, a Stanek zatrzymał Martineza.
Argentyńczyk nie doczekał się gola w tym spotkaniu, ale w 66. minucie zaliczył asystę przy trafieniu Edina Dżeko. Bośniak skompletował dublet, podwyższając wynik spotkania
W końcówce na boisku pojawił się Romelu Lukaku, który wrócił po dwumiesięcznej kontuzji. To właśnie Belg ustalił rezultat na 4:0 po świetnej dwójkowej akcji z Correą.
Inter odniósł więc pewne zwycięstwo i zameldował się w 1/8 finału Ligi Mistrzów. To oznacza, że wieczorne starcie Barcelony z Bayernem będzie miało jedynie wymiar prestiżowy.