FC Bayern. Przerwana passa Lewandowskiego. Ostatni raz bramkarz obronił jego strzał z karnego w 2014 roku!

Przerwana passa Roberta Lewandowskiego. Ostatni raz bramkarz obronił jego strzał z karnego w 2014 roku!
Julian Finney - UEFA / Press Focus
Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego w meczu Bayernu z Herthą Berlin (1:0). Polak z jedenastu metrów pudłuje rzadko. Jeszcze rzadziej zatrzymuje go bramkarz.
Lewandowski słynie ze znakomitego wykonywania rzutów karnych. Każda niewykorzystana przez niego jedenastka jest wielkim wydarzeniem. Ostatni raz przed meczem z Herthą taka nieprzyjemność zdarzyła mu się dwa lata temu - w meczu Bayernu z VfB Stuttgart w styczniu 2019 roku. Trafił wówczas w słupek.
A kiedy strzał Lewandowskiego z jedenastu metrów obronił bramkarz? Okazuje się, że w sierpniu 2014 roku. Ostatnim przed Rune Jarsteinem, który dokonał takiej sztuki, był Daniel Mausch z Preussen Munster. Polaka zatrzymał w meczu Pucharu Niemiec.
Poza tą dwójką strzały Lewandowskiego z rzutów karnych bronili jeszcze tylko Manuel Neuer (mecz Borussia - Bayern w 2013 roku), Adam Federici (Polska - Australia w 2010 roku) i Robert Wulnikowski (Borussia - Kickers Offenbach w 2010 roku).
Ciekawą obserwacją na Twitterze podzielił się Wojciech Górski z Interii. Dziennikarz zauważył, że ostatnio bramkarze częściej wyczuwają Lewandowskiego. Przy dziewięciu ostatnich rzutach karnych we właściwy narożnik rzuciło się czterech z nich. We wcześniejszych 36 przypadkach Lewandowski nie zmylił tylko trzech.
Marcin Karbowski05 Feb 2021 · 22:31
Źródło: Twitter, Sportowe Fakty