FC Bayern. Robert Lewandowski otworzył wynik niemieckiego klasyku! Polak skorzystał z błędu rywala [WIDEO]

Screen z TV
Robert Lewandowski trafił do siatki w meczu 15. kolejki Bundesligi między Borussią Moenchengladbach i Bayernem Monachium. Polak wykorzystał rzut karny, podyktowany za zagranie ręką Floriana Neuhausa. Jego zespół świetnie zaczął piątkowe starcie, lecz ostatecznie przegrał 2:3.
Spotkanie Borussii z Bayernem inaugurowało 15. serię gier w niemieckiej Bundeslidze. Mistrzowie kraju chcieli powiększyć przewagę nad najgroźniejszymi rywalami w tabeli.
Hansi Flick dokonał kilku zmian w wyjściowej jedenastce. Na środku obrony pojawił się Niklas Suele, na skrzydle Douglas Costa. Niezmienne pozostało miejsce Roberta Lewandowskiego.
Początek spotkania był dość spokojny w wykonaniu obu drużyn. Bayern miał bardzo dużą przewagę w posiadaniu piłki, ale przez długi czas nic z tego nie wynikało.
Zmieniło się to w 20. minucie. Florian Neuhaus zachował się bardzo nieodpowiedzialnie we własnym polu karnym, zagrywając ręką po podaniu Alphonso Daviesa.
Arbiter po analizie VAR wskazał na rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze poszedł Robert Lewandowski i się nie pomylił, nie dając szans Yannowi Sommerowi.
Dla Polaka był to już 20. gol w tym sezonie Bundesligi. Niedługo później rezultat podwyższył Leon Goretzka, ale radość Bayernu z prowadzenia 2:0 nie trwała długo.
Jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali bowiem za sprawą Jonasa Hofmanna. Ustrzelił on dublet, doprowadzając do remisu 2:2. Taki wynik utrzymał się do przerwy.
W 49. minucie za wcześniejszy błąd zrehabilitował się Neuhaus. Jego uderzenie z szesnastu metrów dało Borussii prowadzenie. Ostatecznie "Źrebaki" wygrały 3:2. Pełną relację z meczu znajdziecie TUTAJ.
Maciej Pietrasik08 Jan 2021 · 20:57