FC Bayern zmarnował dwubramkową przewagę! Wielkie zwycięstwo Borussii M'Gladbach nad mistrzami Niemiec [WIDEO]

Bayern roztrwonił dwubramkową przewagę! Wielkie zwycięstwo Borussii M'Gladbach nad mistrzami Niemiec [WIDEO]
Screen z TV
Bayern Monachium przegrał z Borussią Moenchengladbach w meczu 15. kolejki Bundesligi. Mistrzowie Niemiec prowadzili na terenie rywala już 2:0. Ostatecznie przegrali jednak 2:3.
Piłkarze "Die Roten" mieli ostatnio spore problemy z defensywą - w wygranym w minioną niedzielę meczu z FSV Mainz wielokrotnie ratował ich Manuel Neuer. Tym razem Hansi Flick pozostał na ławce rezerwowych Jerome'a Boatenga, a od pierwszej minuty zagrał Niklas Suele.
Początkowo nic nie zwiastowało kłopotów dla obrońców tytułu. Goście mieli ogromną przewagę w posiadaniu piłki, a w 20. minucie dostali rzut karny za zagranie ręką Floriana Neuhausa. "Jedenastkę" na gola bez żadnego problemu zamienił Robert Lewandowski.
Niedługo później było 2:0. Świetną akcję przeprowadził Leon Goretzka. Pomocnik "Die Roten" posłał prawdziwą bombę na bramkę rywali, nie dając szans Yannowi Sommerowi. To jednak nie podłamało "Źrebaków".
Wręcz przeciwnie, Borussia Moenchengladbach walczyła o odwrócenie losów spotkania. W 35. minucie błąd popełniła obrona Bayernu. Na połowie rywali piłkę przejął Lars Stindl, zagrał do Jonasa Hofmanna, a ten pewnie pokonał Neuera.
Tuż przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyrównania. Znów Stindl posłał prostopadłe podanie w kierunku Hofmanna, który także tym razem się nie pomylił. Sędzia początkowo odgwizdał spalonego, lecz analiza VAR pokazała, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.
Na początku drugiej części spotkania winy z pierwszej połowy odkupił Neuhaus. Pomocnik ustawił sobie futbolówkę na szesnastym metrze i mocnym uderzeniem umieścił ją w siatce, dając prowadzenie Borussii.
Z biegiem minut optyczna przewaga Bayernu była coraz większa. Mistrzowie kraju starali się odzyskać kontrolę nad spotkaniem, ale brakowało im skuteczności. Niecelnie główkował Lewandowski, bez skutku uderzali także Coman i Mueller.
Napór monachijczyków trwał, ale Borussia zdołała utrzymać korzystny wynik do końcowego gwizdka. Ekipa z Moenchengladbach zwyciężyła 3:2 i dopisała do konta trzy punkty. Ekipa Hansiego Flicka przegrała natomiast drugi mecz w rozgrywkach.