Hat-trick Roberta Lewandowskiego w "Der Klassikerze"! Bayern pokonał Borussię [WIDEO]

Ulrich Hufnagel / Pressfocus
Autor: Adam Kłos 6 mar 2021 | 19:00
Robert Lewandowski strzelił trzy gole w hicie Bundesligi przeciwko Borussii Dortmund. Dublet skompletował także Erling Haaland. Bayern wygrał 4:2.
TUTAJ przeczytasz relację akcja po akcji z tego meczu.
Wynik spotkania już po kilkudziesięciu sekundach otworzył Haaland. Norweg oddał piekielnie mocny strzał z dystansu, a Manuel Neuer nie zdołał zatrzymać futbolówki.
Nie minęło nawet dziesięć minut, a Haaland znów wpisał się na listę strzelców. Tym razem napastnik wykończył kombinacyjną akcję, w której asystę zanotował Thorgan Hazard.
Bramkę kontaktową zdobył Robert Lewandowski. Polak w 26. minucie wykorzystał podanie Leroya Sane i wpakował futbolówkę do bramki.
W 44. minucie Polak znów trafił do siatki. Tym razem wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Dahouda na Comanie.
W drugiej połowie poziom emocji znacznie spadł. Borussia skupiła się na obronie, a Bayern rzadko dochodził do sytuacji strzeleckich.
Dopiero w 88. minucie bramkę na wagę trzech punktów zdobył Leon Goretzka. Piłka przypadkowo trafiła pod nogi Niemca po nieudanym wybiciu obrońcy "Żółto-Czarnych". Pomocnik nie wahał się i oddał precyzyjny strzał, który wylądował w siatce.
Po tym trafieniu Bourssia kompletnie się posypała. Kilkadziesiąt sekund później hat-tricka skompletował Robert Lewandowski. Polak przyjął piłkę na 20. metrze i płaskim uderzeniem pokonał Hitza.
Był to 31. gol Polaka w bieżącym sezonie Bundesligi. Rekord rozgrywek należy do Gerda Muellera, który strzelił 40 bramek w ciągu jednej kampanii. Snajper Bayernu wciąż ma szansę pobić historyczne osiągnięcie.
Ostatecznie podopieczni Hansiego Flicka wygrali 4:2 i wrócili na fotel lidera.

2720 PLN

600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

Dyskusja 215

6 mar 2021 | 19:23
0
Już widzę ból dupy, wielkich tweeterowych ekspertów, gdy po 10 minutach gry już ogłosili nowego króla bundesligi, następcę Lewego, wielką zmianę warty itp...no nie pyklo...stary wyga Lewandowski, dalej w grze
0
łatwiej to miał twój stary z twoją starą tyle w temacie.
6 mar 2021 | 21:30
0
Jako kibic LFC masz prawo być sfrustrowany ale nie musisz być od razu idiotą.
7 mar 2021 | 10:27
0
odezwal sie kibic najbardziej frajerskiego klubu na tej planecie, kurwa nie wierze ;D
6 mar 2021 | 22:18
0
Hau hau 267.
Hau hau 31
6 mar 2021 | 20:31
0
Po prostu mistrz. Młokos Halland musi się jeszcze wiele nauczyć ale ma potencjał niemały.
6 mar 2021 | 20:37
0
Na Lewego w Bundeslidze Bayern zawsze może liczyć. Niewiarygodne liczby wykręca Polak w tym sezonie. Nikt nie jest w stanie go zatrzymac. Rekord Mullera coraz bardziej zagrożony. Polska maszyna się nie zacina w tym sezonie.
6 mar 2021 | 20:42
0
Ja widzę ból dupy Niemców, jak pobije rekord Mullera, lub choć wyrówna. Polak rozpierdala rekordy Niemców w niemieckiej lidze. Bild dostaje pierdolca.
6 mar 2021 | 20:43
0
Niemcy w przeciwieństwie do wielu Polaków sprawiają wrażenie, jakby lubili i szanowali Lewandowskiego. Więc raczej będą się cieszyć z jego sukcesów.
6 mar 2021 | 21:06
0
prawidziwi niemcy go nie lubią, bardziej uznanie ma u kolorowych i Monachijczyków. Reszta niemiec to nienawidzi Bayern, a Borussia jest dla nich jedyną najlepszą niemiecką drużyną ;)
6 mar 2021 | 21:20
0
Lubię słuchać definicje ,,prawdziwych niemców" z ust ,,prawdziwego polaka"
6 mar 2021 | 21:43
0
Co za pierdolenie pod publiczkę, Niemcy to akurat bardzo go doceniają i nie mają nic przeciwko pobiciu rekordu, fajnie by było jakbyśmy porzucili kłótnie i wspólnie docenili gościa, który doszedł do poziomu Ronaldo i Messiego.
7 mar 2021 | 07:37