Hat-trick Roberta Lewandowskiego w "Der Klassikerze"! Bayern pokonał Borussię [WIDEO]

Ulrich Hufnagel / Pressfocus
Robert Lewandowski strzelił trzy gole w hicie Bundesligi przeciwko Borussii Dortmund. Dublet skompletował także Erling Haaland. Bayern wygrał 4:2.
TUTAJ przeczytasz relację akcja po akcji z tego meczu.
Wynik spotkania już po kilkudziesięciu sekundach otworzył Haaland. Norweg oddał piekielnie mocny strzał z dystansu, a Manuel Neuer nie zdołał zatrzymać futbolówki.
Nie minęło nawet dziesięć minut, a Haaland znów wpisał się na listę strzelców. Tym razem napastnik wykończył kombinacyjną akcję, w której asystę zanotował Thorgan Hazard.
Bramkę kontaktową zdobył Robert Lewandowski. Polak w 26. minucie wykorzystał podanie Leroya Sane i wpakował futbolówkę do bramki.
W 44. minucie Polak znów trafił do siatki. Tym razem wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Dahouda na Comanie.
W drugiej połowie poziom emocji znacznie spadł. Borussia skupiła się na obronie, a Bayern rzadko dochodził do sytuacji strzeleckich.
Dopiero w 88. minucie bramkę na wagę trzech punktów zdobył Leon Goretzka. Piłka przypadkowo trafiła pod nogi Niemca po nieudanym wybiciu obrońcy "Żółto-Czarnych". Pomocnik nie wahał się i oddał precyzyjny strzał, który wylądował w siatce.
Po tym trafieniu Bourssia kompletnie się posypała. Kilkadziesiąt sekund później hat-tricka skompletował Robert Lewandowski. Polak przyjął piłkę na 20. metrze i płaskim uderzeniem pokonał Hitza.
Był to 31. gol Polaka w bieżącym sezonie Bundesligi. Rekord rozgrywek należy do Gerda Muellera, który strzelił 40 bramek w ciągu jednej kampanii. Snajper Bayernu wciąż ma szansę pobić historyczne osiągnięcie.
Ostatecznie podopieczni Hansiego Flicka wygrali 4:2 i wrócili na fotel lidera.