Manchester City mistrzem Anglii! Szalony powrót "Obywateli", w sześć minut zapewnili sobie tytuł [WIDEO]

Manchester City w niesamowitych okolicznościach zdobył mistrzostwo Anglii! W ostatniej kolejce podopieczni Pepa Guardioli wygrali 3:2 z Aston Villą.
Początek meczu należał do gospodarzy. Strzały na bramkę Robina Olsena oddali m.in. Joao Cancelo czy Phil Foden.
W końcu jednak nastąpiła odpowiedź Aston Villi. W minucie do siatki trafił Matty Cash. Reprezentant Polski wykończył szybki atak "The Villans" i strzałem głową pokonał Edersona. Dla Casha to już czwarty gol w tym sezonie.
W 50. minucie Gabriel Jesus stanął przed doskonałą okazją na doprowadzenie do remisu. Brazylijczyk oddał jednak niecelny strzał.
W 70. minucie to Aston Villa zdobyła kolejną bramkę. Philippe Coutinho nawinął Aymerica Laporte'a i strzałem po ziemi pokonał Edersona.
Manchester City jednak nie poddał się. Bramkę kontaktową na kwadrans przed końcem meczu zdobył Ilkay Guendogan. City poszło za ciosem. Po chwili Rodri oddał perfekcyjny strzał sprzed pola karnego, doprowadzając do remisu.
Powrót Manchesteru skompletował Ilkay Guendogan. Niemiec strzelił drugiego gola, wyprowadzając "Obywateli" na prowadzenie.
City już nie oddało prowadzenia i zdobyło trzy punkty na wagę mistrzostwa Anglii.
Adam Kłos22 May 2022 · 17:42