Gol Roberta Lewandowskiego! Polski napastnik zrównał się z legendą! [WIDEO]

Robert Lewandowski szlifuje strzeleckie rekordy. Tym razem napastnik trafił do siatki w meczu z Werderem Brema.
Bayern Monachium dziś zanotował kolejne ligowe zwycięstwo. "Die Roten" wygrali z Werderem Brema. Robert Lewandowski ten mecz rozpoczął w wyjściowej jedenastce.
Polski napastnik dał o sobie znać w 67. minucie. Wówczas z zimną krwią skierował piłkę do siatki. Polak w zamieszaniu podbramkowym wiedział, gdzie się ustawić i w efekcie trafił do pustej bramki.
Lewandowski tym samym zapisał się w historii Bundesligi. Polak w lidze niemieckiej łącznie zdobył już 268 gole. Dzięki temu "Lewy" przesunął się na drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi.
W ten sposób Lewandowskim zrównał się z legendarnym Klausem Fischerem, który też może pochwalić się dorobkiem 268 zdobytych bramek. Liderem zestawienia jest Gerd Mueller - 365 goli.
Z kolei w tym sezonie Polak pewnie przewodzi klasyfikacji strzelców Bundesligi. W bieżącej kampanii już 32 razy trafiał do siatki. Po 19 goli na koncie mają Erling Haaland i Andre Silva.
Lewandowski w 79. minucie opuścił boisko. W jego miejsce pojawił się Choupo-Moting. Ostatecznie Bayern wygrał z Werderem 3:1.
Daniel Makarewicz13 Mar 2021 · 16:58