Dublet Roberta Lewandowskiego w hicie Bundesligi! Polak trafił przeciwko Borussii Dortmund [WIDEO]

Norbert Schmidt/Pressfocus
Robert Lewandowski kontynuuje znakomitą formę strzelecką. Polak dwukrotnie trafił do siatki w spotkaniu z Borussią Dortmund.
"Lewy" doskonale rozpoczął ten sezon. Przed pierwszym gwizdkiem "Der Klassikera" mógł się pochwalić bilansem czternastu trafień w trzynastu dotychczasowych kolejkach Bundesligi.
Dziś napastnik Bayernu Monachium znów znalazł drogę do bramki. W 9. minucie Lewandowski pokonał Gregora Kobela, doprowadzając do remisu. Wcześniej na listę strzelców wpisał się Julian Brandt.
W drugiej połowie "Lewy" znów wpisał się na listę strzelców. Tym razem Polak wykorzystał rzut karny.
Gole Lewandowskiego można zobaczyć w poniższym filmie. Pierwszego od 0:13. Drugiego - od 0:43.
BVB to jeden z ulubionych rywali polskiego snajpera. Dziś strzelił 25. i 26. gola przeciwko drużynie z Signal Iduna Park.
Lewandowski z dorobkiem szesnastu goli jest liderem klasyfikacji strzelców ligi niemieckiej. Drugie miejsce zajmuje Patrik Schick, który zdobył dwanaście bramek w tym sezonie.
Greuther Furth, Eintracht Frankfurt i Arminia Bielefeld to jedyne zespoły, które w bieżących rozgrywkach powstrzymały kapitana reprezentacji Polski. W spotkaniach z innymi rywalami Lewandowski zawsze minimum raz wpisywał się na listę strzelców.
Bayern ostatecznie wygrał z Borussią 3:2. Podsumowanie spotkania możecie przeczytać TUTAJ.
Adam Kłos04 Dec 2021 · 18:43