Triumf Bayernu Monachium w "Der Klassikerze"! Robert Lewandowski bohaterem Bawarczyków [WIDEO]

"Der Klassiker" obfitował w wielkie emocje. Ostatecznie Bayern Monachium wygrał 3:2 z Borussią Dortmund.
Mecz doskonale rozpoczęli gospodarze z Dortmundu. Już w 5. minucie Manuela Neuera pokonał Julian Brandt.
Radość Borussii nie trwała długo. W 9. minucie do remisu doprowadził niezawodny w tym sezonie Robert Lewandowski.
W 26. minucie Kingsley Coman stanął przed szansą na zdobycie bramki. Gregor Kobel poradził sobie jednak z uderzeniem Francuza. Mecz toczył się w niezwykle szybkim tempie. W kolejnych minutach strzały oddali Thomas Mueller, Erling Haaland i Lewandowski.
Jeszcze przed przerwą prowadzenie Bawarczykom zapewnił Coman. Po serii rykoszetów piłka dość przypadkowo znalazła się pod nogami skrzydłowego, który wykończył całą akcję.
Po przerwie Erling Haaland trafił na 2:2. Norweg oddał kapitalny strzał prawą nogą. Akcja rozpoczęła się od niepewnej interwencji Dayota Upamecano we własnym polu karnym.
W 76. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Bayernu. Z jedenastu metrów nie pomylił się Robert Lewandowski. Chwilę później Marco Rose obejrzał czerwoną kartkę. Trener BVB miał pretensje do sędziów, sugerując że wcześniej powinien zostać podyktowany karny dla jego zespołu.
Bayern wygrał i odskoczył Borussii w ligowej tabeli. Aktualnie obie drużyny dzieli dystans czterech punktów.