Gol Roberta Lewandowskiego w hicie La Liga! Świetne zachowanie Polaka w polu karnym [WIDEO]

Screen z X
FC Barcelona w niedzielny wieczór mierzyła się z Gironą w hicie 16. kolejki La Liga. W pierwszej części spotkania na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski, wykorzystując dośrodkowanie Raphinhi.
"Blaugrana" na własnym terenie podejmowała rewelację tego sezonu. Girona wcześniej przegrała tylko jedno spotkanie w lidze i zajmowała drugą lokatę w ligowej tabeli.
Goście bez większego respektu dla rywali rozpoczęli także spotkanie w Barcelonie. W 12. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Dowbyka.
Na odpowiedź "Barcy" nie trzeba było długo czekać. Co więcej, to Robert Lewandowski w 19. minucie doprowadził do wyrównania, świetnie odnajdując się w polu karnym.
Polak po ostatnim spotkaniu z Atletico znalazł się w ogniu krytyki. Tym razem znakomicie wywalczył sobie miejsce w "szesnastce", a precyzyjne dośrodkowanie posłał Raphinha.
Brazylijczyk dorzucił piłkę z rzutu rożnego, po czym "Lewy" wyprzedził obrońcę i głową skierował piłkę do siatki. Był to jego ósmy ligowy gol w obecnym sezonie.
W końcówce spotkania Lewandowski mógł zdobyć jeszcze jedną bramkę, lecz zmarnował stuprocentową sytuację w doliczonym czasie gry. "Barca" przegrała natomiast z Gironą 2:4. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.
Maciej Pietrasik10 Dec 2023 · 21:28