Górnik Zabrze z kompletem punktów w Łęcznej. Lukas Podolski poprowadził zespół do zwycięstwa [WIDEO]

Wojciech Szubartowski / Press Focus
Górnik Zabrze wygrał 2:1 z Górnikiem Łęczna w pierwszym sobotnim spotkaniu 16. kolejki PKO Ekstraklasy. Ozdobą meczu było piękne trafienie Lukasa Podolskiego z 11. minuty.
Na stadionie beniaminka od pierwszych minut działo się naprawdę dużo. Tuż po rozpoczęciu spotkania Gostomski musiał się napracować, aby obronić uderzenie Dadoka.
W siódmej minucie to ekipa z Łęcznej dość niespodziewanie wyszła natomiast na prowadzenie. Janusz Gol przytomnie zachował się w polu karnym, minął bramkarza i umieścił futbolówkę w pustej bramce.
Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać. Już w 11. minucie nie do obrony huknął Lukas Podolski. Były reprezentant Niemiec posłał piłkę praktycznie w samo okienko.
Goście z Zabrza robili wszystko, aby jeszcze przed przerwą wyjść na prowadzenie. Bliski szczęścia był Kubica, który trafił w poprzeczkę. Gostomski obronił natomiast strzał Nowaka.
Tuż przed przerwą podopieczni Jana Urbana dopięli swego. Podolski zagrał do Nowaka, ten znakomicie obsłużył Dadoka, a ostatniemu z wymienionych zawodników pozostało tylko dopełnienie formalności.
Po emocjonującej pierwszej połowie, w drugiej części spotkania działo się już zdecydowanie mniej. Drużynie z Łęcznej nie pomogły zmiany i wejście Bartosza Śpiączki.
Piłkarze Górnika Zabrze wygrali ostatecznie cały mecz 2:1 i awansowali dzięki temu na 10. miejsce w tabeli. Beniaminek wiąż jest natomiast ostatni i traci trzy punkty do bezpiecznej lokaty.
Maciej Pietrasik27 Nov 2021 · 14:23