Przepiękny gol Lukasa Podolskiego dla Górnika Zabrze! "Ależ huknął. Aż się słupek po drodze zatrząsł" [WIDEO]

Lukas Podolski popisał się pięknym trafieniem w meczu Górnika Łęczna z Górnikiem Zabrze. Były reprezentant Niemiec w 11. minucie przymierzył zza pola karnego, posyłając piłkę w samo okienko.
36-latek nie miał łatwych początków w PKO Ekstraklasie. W pierwszych występach nie mógł pokonać żadnego z bramkarzy rywali, dopuścił za to dwóch brutalnych fauli, po których zdaniem wielu ekspertów powinien wylecieć z boiska.
Przełamanie Podolskiego przyszło przed tygodniem. Wówczas Górnik wygrał prestiżowe spotkanie z Legią Warszawa 3:2, a doświadczony zawodnik wpisał się na listę strzelców w pierwszej połowie.
Wtedy "Poldiemu" pozostało jedynie dobicie piłki do praktycznie pustej bramki. W sobotnim starciu z Górnikiem Łęczna popisał się kolejnym trafieniem, tym razem zdecydowanie piękniejszym.
Zabrzanie na terenie beniaminka przegrywali od 7. minuty, kiedy do siatki trafił Janusz Gol. Odpowiedź gości, właśnie za sprawą Podolskiego, była bardzo szybka oraz efektowna.
W 11. minucie były reprezentant Niemiec otrzymał piłkę przed polem karnym. Zdecydował się na uderzenie, które wyszło mu wręcz idealnie. Trafił w samo okienko.
Bramka Podolskiego jest szeroko komentowana na Twitterze. Dziennikarze nie kryją podziwu po tym strzale. 36-latek oprócz dwóch goli w Ekstraklasie ma też na koncie jedną asystę.
Ostatecznie Górnik Zabrze wygrał cały mecz 2:1 dzięki trafieniu Dadoka z końcówki pierwszej połowy. Pełną relację możecie przeczytać TUTAJ. W naszym serwisie jeszcze dziś pojawi się natomiast duży wywiad z Podolskim.
Maciej Pietrasik27 Nov 2021 · 13:00