Historyczna chwila w Holandii: Wykorzystano powtórkę do anulowania rzutu karnego [VIDEO]

streamable.com
Po raz pierwszy na boisku europejskim wykorzystano technologię powtórek video. Rzecz działa się w Pucharze Holandii, a sporna sytuacja okazała się niezwykle istotna dla końcowego wyniku.

Cambuur Leeuwarden prowadził 2:1 z FC Utrecht, gdy w 75 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy za zagranie ręką. Arbiter dostał jednak sygnał od jednego z asystentów o tym, że mógł popełnić błąd. Wykorzystał więc system VAR (Video Assistant Referee) i sprawdził sporną sytuację.

Jak się okazało - sprawdził słusznie. El Baad mógł w tym przypadku zagrać ręką, bo wcześniej Haller zagrał niebezpiecznie, a zawodnik gości jedynie próbował się osłonić. Całą sytuację możecie obejrzeć tu:
Miejscowi kibice przyjęli decyzję gwizdami, ale wydaje się ona prawidłowa. Zastosowanie systemu powtórek miało istotny wpływ na końcowy rezultat - gospodarzom udało się wyrównać dopiero w 89 minucie i doszło do konkursu rzutów karnych, w których lepsze okazało się Cambuur.

To pierwsza sytuacja, gdy na europejskich boiskach wykorzystano system powtórek. Wcześniej testowano go na Klubowych Mistrzostwach Świata w Japonii.
Źródło: sport.pl