Hiszpania koszykarskim mistrzem Europy! "La Roja" pokonała pogromców Polski [WIDEO]

Vid Ponikvar/Pressfocus
Hiszpańscy koszykarze zostali mistrzami Europy. W decydującym meczu "La Roja" wygrała z Francją 88:76.
Jeszcze przed finałem odbył się mecz o trzecie miejsce EuroBasketu. Po zaciętym boju Niemcy wygrali z Polską.
Finał znacznie lepiej rozpoczęli Hiszpanie. W strefie pomalowanej doskonale radził sobie Willy Hernangomez. Na dobrej skuteczności grał również Lorenzo Brown, który wprowadził swój zespół do finału, grając kapitalnie przeciwko Niemcom. Po pierwszej kwarcie Francuzi prowadzili 23:14.
Hiszpanie na początku drugiej kwarty jeszcze bardziej odskoczyli rywalom. Zza łuku szalał Juancho Hernangomez, który w pierwszej połowie aż sześć razy trafił za trzy. Wysoką skuteczność utrzymywał również Rudy Fernandez.
Jedynie udane akcje Thomasa Heurtela i Evana Fourniera sprawiły, że "Trójkolorowi" nie przegrywali różnicą kilkunastu punktów. Po dwóch kwartach Hiszpanie prowadzili 47:37.
Guerschon Yabusele bardzo dobrze rozpoczął trzecią kwartę. Francuz był aktywny w ofensywie, rzucał celnie za dwa, dodatkowo dobrze rozgrywał. Na skuteczne akcje Francuza odpowiadał jednak Rudy Fernandez. Pod swoim koszem świetnie w obronie spisywał się Usman Garuba. Przed ostatnim fragmentem spotkania "La Roja" prowadziła 68:57.
W ostatniej kwarcie Francuzi już nie zdołali odrobić strat. Hiszpana została mistrzem Europy po zwycięstwie 88:76.
Hiszpania - Francja 88:76 (23:14, 24:23, 19:20, 22:19)