Hit fazy grupowej dla Francji! Skromne zwycięstwo mistrzów świata [WIDEO]

Christophe Saidi/SIPA/Pressfocus
Autor: Adam Kłos 15 cze 2021 | 22:54
Francja odniosła ważne zwycięstwo w hicie fazy grupowej. "Trójkolorowi" wygrali 1:0 z Niemcami.
TUTAJ przeczytasz relację z tego spotkania.
Francuzi mogli wyjść na prowadzenie w 17. minucie. Wtedy Kylian Mbappe w swoim stylu zszedł z lewego skrzydła do środka, oddał mocny strzał, z którym jednak poradził sobie Manuel Neuer.
W 20. minucie to Mats Hummels otworzył wynik spotkania. Środkowy obrońca strzelił samobója.
Jeszcze przed przerwą Ilkay Guendogan miał szansę na doprowadzenie do remisu, ale nieczysto trafił w piłkę. Po przerwie przed jeszcze lepszą sytuacją stanął Serge Gnabry. Skrzydłowy dostał idealną wrzutkę z lewego skrzydła, ale źle dostawił stopę i zanotował niecelny strzał. Chwilę później Raphael Varane musiał ratować się panicznym wybiciem na rzut rożny.
W pierwszym kwadransie po przerwie Niemcy napierali, próbując doprowadzić do remisu. W 66. minucie to Francuzi wyszli jednak z szybkim atakiem i do siatki trafił Kylian Mbappe. Gwiazdor oddał ładny strzał prawą nogą, ale trafienie nie zostało uznane, bowiem napastnik PSG nie utrzymał wcześniej linii spalonego.
W 78. minucie Mbappe po raz kolejny urwał się rywalom. 22-latek odskoczył Hummelsowi, wydawało się, że już składa się do oddania strzału, ale stoper Niemiec w ostatniej chwili uratował drużynę skutecznym wślizgiem.
W końcówce do siatki trafił Karim Benzema, ale to trafienie również nie zostało uznane z powodu spalonego. Ostatecznie podopieczni Didiera Deschampsa dowieźli jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. W następnej kolejce fazy grupowej "Les Bleus" zagrają z Węgrami. Niemców czeka rywalizacja z Portugalią.
1 - 0
15 cze 2021 | 21:00 (zakończony)

Przebieg meczu

20'
66'
(anulowano)
85'

2720 PLN

600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

Dyskusja 66

15 cze 2021 | 22:59
0
Gdyby Niemcy mieli Lewego to by wygrali.
Gdybyśmy my mieli resztę graczy z Niemiec to byśmy wygrali.
16 cze 2021 | 19:09
0
Hm... To może fuzja reprezentacji poprzedzona fuzją krajów? [W sumie fajnie by było, jakbyśmy mieli ich rząd, standardy i poziom zarobków oraz życia w ogóle... No i bezpieczeństwo energetyczne... xD].
15 cze 2021 | 22:55
0
Polska ma tyle samo punktów co Niemcy. Nie jest źle.
15 cze 2021 | 22:57
0
Tylko, że my graliśmy ze Słowacją...a Niemcy z mistrzami świata 🤔
0
To był sarkazm ;).
0
~Fajnie, że potrafisz dostrzegać pozytywy tej sytuacji. No i też był gol samobójczy. Tylko czerwo zbrakło. Choć Kimmich się starał...
miło, że mamy takich solidarnych sąsiadów. to już rugi turniej z rzedu - na MŚ także Niemcy postanowili nie wychodzić z grupy aby Polsce nie było smutno
0
miło, że mamy takich solidarnych sąsiadów. to już drugi turniej z rzedu - na MŚ także Niemcy postanowili nie wychodzić z grupy aby Polsce nie było smutno
15 cze 2021 | 23:48
0
Niemcy wygraja z Węgrami i przegrana lub remis z Portugalią i wychodza z 3 miejsca. także spokojnie o nich się niebój :D
15 cze 2021 | 23:19
0
I mamy lepszy bilans bramkowy
15 cze 2021 | 23:01
0
Ale to są ekipy. Intensywność, zgranie i szybkość o dwa pozoimy wyżej od naszych orłów. Niemcy w dwóch pozostałych meczach będą torpedować jak na wojnie żeby wyjść z grupy.
15 cze 2021 | 23:02
0
Moim zdaniem poziomem najlepszy mecz na tych mistrzostwach, piłka chodziła jak po sznurku u Niemców, świetne kontry i defensywa Francuzów, samobój trochę ustawił mecz ale oglądało się to jak polfinaly Ligi Mistrzów, światowej klasy piłkarze i zgranie, od ćwierćfinałów zacznie się prawdziwe granie, wydaje mi się że poziom w porównaniu do ostatnich Euro jest dużo wyższy, zwłaszcza jeśli chodzi o te najmocniejsze zespoły.
0
Francja ma mocniejszy skład niż najlepsze drużyny klubowe budowane za kase :wow:
15 cze 2021 | 23:10
0
o to nie trudno skoro ich reprezentacja jest zbudowana z ludzi z wielu krajów głównie z Afryki..
15 cze 2021 | 23:11
0
Nie ma to jak wpuścić Wernera, gdy chce się strzelić bramkę na wyrównanie.
0
Jak Wam się podobała gra nowej gwiazdy Kimbape?
15 cze 2021 | 22:58
0
Ale Mbappe (przepraszam ... Kimbappe) ma świetne połączenie z Benzemą. Grają razem dopiero drugi czy trzeci mecz, a wygląda to, jakby występowali razem już od kilku dobrych lat.

Kylian dawaj w końcu do Realu. Nie pożałujesz :P
15 cze 2021 | 23:00
obyśmy my jako kibice Realu za rok doczekali się Kylliana i Karima grających razem w Realu.
0
Obyśmy my jako kibice Realu za rok doczekali się Kylliana grającego razem obok Karina w Realu.
0
Benzema taki dobry duszek zawsze tam gdzie jest potrzebny i zawsze poda tak jak inni chcą żeby wyglądało to podanie
0
Brawo Francuzi świetny mecz, a sędzia pokazał kunszt hiszpańskiego sędziowania. Po co sprawdzać VAR skoro „na oko” widzi, że symulka… Żenada.
0
Hypowanie Kante i Benzyny na złotą piłkę za 3..2...:))
16 cze 2021 | 00:08
0
Ale Kante jest naprawdę wszędzie. Taki pomocnik gra dzisiaj w każdej drużynie świata.
0
Francja mogłaby dwie jedenastki wystawić w tym turnieju :)
Nie mogę się doczekać meczu z Portugalią
0
Musimy ściągać masowo czarnych grajków z Afryki a będziemy mistrzami świata :D
15 cze 2021 | 23:14
0
Szkoda ze Polska przezywala ciezkie czasy gdy byla era kolonizatorow, Francuzi dzieki temu kiedys mieli darmowe surowce i darmowych niewolnikow, teraz ich potomkowie dla tego kraju wygrywaja w sporcie i nie tylko..
16 cze 2021 | 07:32
0
Ta bo w szwabach jest inaczej.
16 cze 2021 | 11:38
0
No Szwaby nie byli kolonizatorami...
To kompletnie co innego, bo kolorowe Niemcy staly sie dopiero w ostatnich latach XXI jak przyjmowali masowo imigrantow a Francja sciagala do swojego kraju niewolnikow znacznie wczesniej..
15 cze 2021 | 23:54
0
Niemcy mają ogromnego pecha w meczach z Francją. W 2016 totalna dominacja i karny z kapelusza, który ustawił mecz a potem obrona, zagęszczenie środka i kontry, dzisiaj było podobnie tylko po samobóju. Z jednej strony 1:0 ma taką samą wagę jak 3:0 ale po mistrzach świata spodziewałem się jednak bardziej składnych akcji. Niemcom zabrakło klasycznej 9, która by wzięła na plecy stopera i pograła trochę na pograniczu spalonego, absorbując poczynania obrońców, zwłaszcza w pierwszej połowie gdzie grali bardzo wysoko. Niemcy grali ładnie, chyba najlepiej zespołowo jak do tej pory na tym turnieju ale to Francja była wyrachowana i wygrała. Na turniejach nie ma co się zastanawiać czy ktoś wygrał zasłużenie albo czy był lepszy, Francja postawiła wielki krok w kierunku awansu a Niemcy bardzo skomplikowali sobie sytuację w grupie.
15 cze 2021 | 23:37
0
Chlopaki powiedzcie mi, dlaczego sedzia czekal z gwizdkiem przy bramce Mbappe ze spalonego? Na co on czekal?
15 cze 2021 | 23:58
0
Takie przepisy. Sędzia czeka na sygnalizację bocznego a ten może podnieść chorągiewkę dopiero po zakończeniu akcji bo gdyby okazało się, że Mbappe nie był na spalonym a sędzia by gwizdnął to VAR nie miałby żadnego zastosowania bo z tego co wiem to nie da się cofnąć czasu albo zrekonstruować akcji.
16 cze 2021 | 06:10
0
Dzieki wielkie :)
0
I karimek znów bez gola GIroud na chwilę wchodzi 2 ładuje A ten hahaha 3 mecze 0 goli i nawet z karnego w towarzyskim nie trafił i algierczyk lepszy niby od GIroud hahhaa
15 cze 2021 | 23:03