Iga Świątek poznała rywalkę w kolejnej rundzie Roland Garros. Polka zagra z rewelacją turnieju

Maxime Le Pihif/Pressfocus
Iga Świątek awansowała dziś do kolejnej rundy wielkoszlemowego Roland Garros. Wiadomo już, z kim Polka zmierzy się w 1/8 finału.
W sobotnie popołudnie Świątek uporała się z Danką Kovinić. Liderka rankingu WTA z drobnymi problemami, ale wygrała dwa sety 6:3, 7:5.
Polka poznała już swoją rywalkę w czwartej rundzie. Będzie nią Qinwen Zheng.
Chinka uporała się z Alize Cornet. Francuska tenisistka przegrała pierwszego seta 3:6. Później w drugiej odsłonie spotkania Zheng prowadziła już 3:0. W tym momencie Cornet skreczowała.
19-letnia Zheng już jest jedną z rewelacji tego turnieju. Przedwczoraj Chinka sprawiła niespodziankę, eliminując Simonę Halep. W pierwszej rundzie uporała się z Maryną Zanevską. Obie zawodniczki były od niej wyżej rozstawione.
Przeciwko Chince Świątek powalczy o 32. zwycięstwo z rzędu. Obie tenisistki dotychczas nie mierzyły się ze sobą na seniorskim poziomie.
Adam Kłos28 May 2022 · 15:08