Jest nagranie z rasistowskich słów sędziego w meczu PSG - Basaksehir. Wiadomo, co powiedział arbiter [WIDEO]

Twitter
Spotkanie Paris Saint-Germain z Basaksehirem Stambuł zostało przerwane w pierwszej połowie ze względu na rasistowskie słowa sędziego technicznego pod adresem jednego z członków sztabu gości. Pojawiło się już nagranie, na którym wszystko doskonale słychać.
Nikt nie spodziewał się, że mecz PSG z Basaksehirem Stambuł będzie miał tak niecodzienny przebieg. Piłkarze mistrzów Turcji odmówili gry, gdyż sędzia techniczny określił jednego z członków sztabu słowem "negru", czyli "czarny".
Wiadomo już, co dokładnie się stało. W 10. minucie na boisku rozpętała się awantura, a trzech graczy gości upomnianych zostało żółtymi kartkami. Przeciwko decyzji arbitra protestował sztab gości.
Achille Pierre Webo krzyczał w kierunku arbitra, a sędzia techniczny przekazał głównemu, aby "wykopał stąd tego czarnego". To dodatkowo rozwścieczyło całą ławkę rezerwowych Basaksehiru.
Rumuński dziennikarz, Emanuel Rosu, opublikował na Twitterze nagranie, na którym wszystko doskonale słychać. Przetłumaczył słowa, które wypowiedział arbiter techniczny.
- Ten czarny tam. Idź i sprawdź, kim on jest. To ten czarny na ławce rezerwowych. To niemożliwe, aby zachowywać się w ten sposób - stwierdził.
Wszystko najbardziej rozwścieczyło Dembę Ba, który został ukarany czerwoną kartką. To on najgłośniej protestował przeciwko słowom Rumuna. Dodatkowo zabolały go tłumaczenia arbitra.
- Nie powiedziałem "murzyn", ale "czarnoskóry" - stwierdził sędzia. - Dlaczego kiedy masz na myśli kogoś czarnoskórego, mówisz "czarny facet"? Kiedy pokazujesz na białego mężczyznę, nie mówisz "biały facet" - krzyczał Ba.
Wiadomo, że spotkanie zostanie dokończone w środę o 18:55, od 13. minuty. Do jego prowadzenia zostali wyznaczeni m.in. polscy sędziowie. Obsadę sprawdzicie TUTAJ. Z kolei o tym, kim jest Sebastian Coltescu, który wywołał całą awanturę, przeczytacie TUTAJ.
Maciej Pietrasik08 Dec 2020 · 23:35
Źródło: L'Equipe/Twitter/Sport.pl