Kanada wraca na mistrzostwa świata! Czekała na to 36 lat [WIDEO]

Reprezentacja Kanady awansowała do tegorocznych mistrzostw świata! Przypieczętowała to zwycięstwem z Jamajką 4:0.
Kanadyjczycy, którzy do awansu potrzebowali tylko punktu, strzelanie zaczęli w 13. minucie. Sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Cyle Larin.
Drugi gol padł tuż przed przerwą. Uderzeniem z bliska wynik podwyższył Tajon Buchanan.
Gospodarze dobili rywala w samej końcówce meczu. W 82. minucie do bramki trafił Junior Hoilett. Wynik ustalił w 88. minucie Adrian Mariappa, który skierował piłkę do swojej bramki.
Kanada do tej pory tylko raz grała na mistrzostwach świata. W 1986 roku w Meksyku nie strzeliła nawet gola - przegrywała w grupie z Francją, Węgrami i ZSRR.
Do zakończenia eliminacji pozostały jeszcze dwie kolejki. Na miejscach premiowanych awansem są obecnie Stany Zjednoczone i Meksyk. Czwartą pozycję, która da prawo gry w barażach, zajmuje Kostaryka, ale ma tylko punkt przewagi nad Panamą.
Na Meczyki.pl kilka miesięcy temu pisaliśmy o tym, jak rodziła się reprezentacja Kanady. Artykuł przeczytacie TUTAJ.
Marcin Karbowski28 Mar 2022 · 07:13
Źródło: twitter, sport.pl