Kolarstwo. Wielka kraksa na mecie pierwszego etapu Tour de Pologne! "Dramat w Katowicach" [WIDEO]

Wielka kraksa na mecie pierwszego etapu Tour de Pologne! "Dramat w Katowicach" [WIDEO]
TVP Sport
Autor: Maciej Pietrasik 5 sie 2020 | 18:44
Pierwszy etap Tour de Pologne miał być świętem kolarstwa. Dramatyczna końcówka sprawiła jednak, że o wydarzeniach w Katowicach będzie się pamiętać jedynie ze względu na ogromną kraksę. Poważnie ucierpiał w niej Fabio Jakobsen, zepchnięty na bandy przez zwycięzcę etapu, Dylana Groenewegena.
W środę rozpoczęła się 77. edycja Tour de Pologne. Na Polskę były zwrócone oczy całego kolarskiego świata, bo to jeden z największych wyścigów od czasu pandemii koronawirusa.
Kolarze wyruszyli ze Stadionu Śląskiego. Tuż po starcie do ucieczki zebrało się czterech zawodników, w tym Maciej Paterski i Kamil Małecki. Ten pierwszy wygrał zresztą trzy lotne premie.
Szanse na dojechanie do mety przed peletonem były jednak niewielkie i pozostali kolarze bez problemu dogonili prowadzącą czwórkę. Wszystko rozstrzygało się więc w grupowym finiszu.
Ten miał wyjątkowo dramatyczny przebieg. Fabio Jakobsen z grupy Deceuninck - Quick Step starał się wyprzedzić reprezentującego Jumbo-Visma Dylana Groenewegena.
Lider zepchnął jednak rywala na barierki, powodując straszliwą kraksę. Wygrał etap, lecz prawdopodobnie zostanie zdyskwalifikowany przez władze wyścigu.
AKTUALIZACJA - 19:35'
Źródło: własne
1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

550 PLN

Tydzień bez ryzyka dla nowych graczy w Superbet. Cashback 500 PLN + 50 PLN na start

Dyskusja 32

6 sie 2020 | 00:23
0
MASAKRA!!! Mam nadzieję że Jakobsen przeżyje!!!! A tego chuja dożywotnio zdyskwalifikują!!!
5 sie 2020 | 23:03
0
podobne "zagrania" to się widzi w hokeju. tylko tam o wiele mniejsze prędkości i chłopaki mają ochraniacze :/
5 sie 2020 | 22:02
(Edytowany)
Ostatnio to roku jakieś ofiary tour de pologne ( bez kitu, musi to być po francusku jak to niby polski wyścig?)
0
Ostatnio to roku jakieś ofiary tour de pologne ( bez kitu, musi to być po francusku jak to niby polski wyścig?) a te "bandy" wyznaczające tor to jeszcze mogly zostać obwieszone lodami i mieczami, lekkie otarcie kończy się oiomem
5 sie 2020 | 21:09
0
Co za skurwi.... brak słów, facet powinien odpowiednio za to odpowiedzieć, chamstwo to już nie jest, lecz gorzej.
5 sie 2020 | 21:09
0
To nie sport ze strony goscia tylko bandytyzm.Dozywotnia dyskwalifikacja jak najbardziej sie nalezy.Boli od samego patrzenia.
5 sie 2020 | 20:52
0
boże, co za niedorajdy...
5 sie 2020 | 20:46
0
Walczy o życie. Poważna sprawa. Myślami z nim...
5 sie 2020 | 20:17
0
Tragedia :( jak to oglądałem w TV to masakryczne to wyglądało...Podobno ktoś w śpiączce jest... Oby w przyszłości do takich sytuacji jak ta nie doszło...
5 sie 2020 | 20:07
0
No powinna być dyskwalifikacja i pozew do sądu od poszkodowanego, po prostu. Przed chwilą zobaczyłem to w TV i od razu mi się nasunęło, to co niżej napisał yefugize.
5 sie 2020 | 20:05
0
Groenewegen nie tylko powinien być automatycznie zdyskwalifikowany z TdP ale także ogólnie z kolarstwa. Toż on prawie zabił Jakobsena.
5 sie 2020 | 19:54
0
Gdyby nie te kraksy to ten sport był by ciekawy jak mistrzostwa w szachach.... jedzie stu baranów i emocje bo 39 wyprzedza 38ego... flaki i olej
5 sie 2020 | 19:36
0
Kolarstwo to ćpanie, oszukiwanie i nie ma nic wspólnego ze sportem. Zamieść to gówno z kalendarzy sportowych w naszym kraju. Współczuję uczciwym.
5 sie 2020 | 19:41
0
Zgadzam się w pełni. Nawet na stopniu półprofesjonalnym to jedno wielkie gówniane oszustwo. Dużo wywiadów i artykułów jest na ten temat w sieci. Wiele wypowiedzi byłych "sportowców"
5 sie 2020 | 19:29
0
Myślicie że kutasiarz zrobił to umyślnie?
5 sie 2020 | 19:31
0
Nie. Przypadkiem w niego wjechał i uderzył łokciem.
5 sie 2020 | 19:56
0
pytanie raczej dotyczy tego, czy chciał go zepchnąć czy tylko zablokować mu przejazd
5 sie 2020 | 21:17
0
Jakie kur... ma to znaczenie? zepchnął go umyślnie, a wyszło jeszcze gorzej i powinien ponieść konsekwencje.
5 sie 2020 | 22:11
0
To ma ogromne znaczenie - czy chciał go zablokować sądząc, że tamten odpuści, czy chciał go zepchnąć świadomie skazując na poważny uszczerbek na zdrowiu albo śmierć. W przypadku ewentualnych konsekwencji prawnych na to pytanie trzeba odpowiedzieć.
5 sie 2020 | 19:26
0
Ale urwał
5 sie 2020 | 19:22
0
Ludzie! Tytuł o wielkiej kraksie, ale "artykuł" niezdarnie i wielce ogólnie opisujący przebieg wyścigu a na koniec zdawkowe zdanie o strasznej kraksie. Panie Pietrasik, co ze zdrowiem zawodnika? Ten portal uwłacza inteligencji kibica!
5 sie 2020 | 19:20
(Edytowany)
Dożywotnia dyskwalifikacja, sąd karny za usiłowanie morderstwa lub morderstwo z zamiarem ewentualnym (jakieś 8-12 lat pierdla) i dożywotnia renta dla poszkodowanych lub członków rodziny. TYLKO WTEDY sport oczyści się z takich śmieci.
Podobnym frajerem jest Schumacher, który w 2010 prawie zabił Rubensa Barichello.
0
Dożywotnia dyskwalifikacja, sąd karny za usiłowanie morderstwa lub morderstwo z zamiarem ewentualnym (jakieś 8-12 lat pierdla) i dożywotnia renta dla poszkodowanych lub członków rodziny. TYLKO WTEDY sport oczyści się z takich śmieci.
Podobnym frajerem jest Schumacher, który w 2010 prawie zabił Rubensa Barichello.
PS. To już druga taka akcja tego cwela. Za pierwszym razem jak dobrze pamiętam kilka lat temu drugi kolarz ledwo się wyratował przed dzwonem
5 sie 2020 | 19:24
0
I jeszcze jedno. Jeśli ten śmieć miałby być bezkarny to mocno liczę na pospolite ruszenie zwykłych ludzi którzy zasypią głosami oburzenia sponsorów tego cwela i jego drużyny, że kariera się skończy.
5 sie 2020 | 21:41
(Edytowany)
O rzesz ty...zabrakło jeszcze dożywotniego zakazu jazdy na rowerze i odebranie karty rowerowej w trybie natychmiastowym ;) Dla jasności nie żartuję sobie z sytuacji tylko z ciebie!...ale bez urazy. Nie interesuję się kolarstwem (domyślam się jak większość tutaj) ,a widziałem tylko kilka wyścigów. Do tego bardziej od rywalizacji zawodników interesowało mnie podziwianie ładnych widoczków czy zabudowań. Dlatego ciężko jest mi się wypowiadać odnośnie tego incydentu. Wydaje mi się ,że masz rację i zrobił to celowo. Gdybyśmy mówili o sytuacji na drodze i np. jeden rowerzysta celowo wypchnął innego rowerzystę pod Tira (co spowodowało by jego zgon) to tak...jak najbardziej masz rację!...ale podczas rywalizacji na torze czy w peletonie gdzie o sukcesach decydują detale i wszystko dzieje się jak na "haju"...bo zawodnicy są napompowani adrenaliną i często podejmują decyzję instynktownie...ty tak Serio? czy po prostu emocje wzięły górę? Z jednej strony chcesz walczyć z patologią ,ale z drugiej zabijesz w niej to co najpiękniejsze czyli emocję i walkę! Czemu wymieniłeś tylko Szumiego? To mało było ogólnie sportowców znanych z typowo nieczystego i brudnego zachowania? W samym żużlu byłoby ich kilku. Ale tak naprawdę w każdej kontaktowej dyscyplinie znalazłoby się kilku. Czemu nie krzyczysz ,że taki Witsel dalej gra w piłkę. Czemu nie krzyczysz ,że powinien płacić do końca życia rentę Wasylowi (choć ten mimo wszystko wrócił do sportu). Przejebana sytuacja! Oczywiście ,że takie zachowanie powinno być karane ,ale myślę ,że trochę się z tą karą zagalopowałeś. Takie moje zdanie. Wiem ,że i tak nie przypadnie nikomu do gustu ,bo każdy jest teraz w lekkim szoku po tym co się stało. Ale za parę dni ci wszyscy ludzie o tym zapomną. Jedynie ty zostaniesz na placu boju...bo ludzie kochają emocję. Pozdrawiam!
0
O rzesz ty...zabrakło jeszcze dożywotniego zakazu jazdy na rowerze i odebranie karty rowerowej w trybie natychmiastowym ;) Dla jasności nie żartuję sobie z sytuacji tylko z ciebie!...ale bez urazy. Nie interesuję się kolarstwem (domyślam się jak większość tutaj) ,a widziałem tylko kilka wyścigów. Do tego bardziej od rywalizacji zawodników interesowało mnie podziwianie ładnych widoczków czy zabudowań. Dlatego ciężko jest mi się wypowiadać odnośnie tego incydentu. Wydaje mi się ,że masz rację i zrobił to celowo. Gdybyśmy mówili o sytuacji na drodze i np. jeden rowerzysta celowo wypchnął innego rowerzystę pod Tira (co spowodowało by jego zgon) to tak...jak najbardziej masz rację!...ale podczas rywalizacji na torze czy w peletonie gdzie o sukcesach decydują detale i wszystko dzieje się jak na "haju"...bo zawodnicy są napompowani adrenaliną i często podejmują decyzję instynktownie...ty tak Serio? czy po prostu emocje wzięły górę? Z jednej strony chcesz walczyć z patologią ,ale z drugiej zabijesz w sporcie to co najpiękniejsze czyli walkę i emocje! Czemu wymieniłeś tylko Szumiego? To mało było ogólnie sportowców znanych z typowo nieczystego i brudnego zachowania? W samym żużlu byłoby ich kilku. Ale tak naprawdę w każdej kontaktowej dyscyplinie znalazłoby się kilku. Czemu nie krzyczysz ,że taki Witsel dalej gra w piłkę? Czemu nie krzyczysz ,że powinien płacić do końca życia rentę Wasylowi (choć ten mimo wszystko wrócił do sportu). Przejebana sytuacja! Oczywiście ,że takie zachowanie powinno być karane ,ale myślę ,że trochę się z tą karą zagalopowałeś. Takie moje zdanie. Wiem ,że i tak nie przypadnie nikomu do gustu ,bo każdy jest teraz w lekkim szoku po tym co się stało. Ale za parę dni ci wszyscy ludzie o tym zapomną. Jedynie ty zostaniesz na placu boju...bo ludzie kochają emocję. Pozdrawiam!
5 sie 2020 | 23:18
(Edytowany)
Bredzisz, prowokujesz, próbujesz obrażać i ci nie wychodzi. Już zapowiedziano, że sprawa trafi na policję. Gdyby postronny obserwator został ciężko ranny na rencie jak najbardziej mogłoby się skończyć. Dyskwalifikacja na dłuższy czas też bardzo możliwa biorąc pod uwagę reakcje środowiska.
Równasz to z faulem witsela ? Chyba raczej z odgryzieniem ucha przez Tysona.
PS. jeśli to dla ciebie jest walka i emocje to lepiej się lecz.
0
Bredzisz, prowokujesz, próbujesz obrażać i ci nie wychodzi. Już zapowiedziano, że sprawa trafi na policję. Gdyby postronny obserwator został ciężko ranny - na rencie jak najbardziej mogłoby się skończyć. Ma "szczęście", że gość z kamerką z tego wyjdzie.

Dyskwalifikacja na dłuższy czas też bardzo możliwa biorąc pod uwagę reakcje środowiska.
Równasz to z faulem witsela ? Chyba raczej z odgryzieniem ucha przez Tysona.
PS. jeśli to dla ciebie jest walka i emocje to lepiej się lecz.
5 sie 2020 | 23:33
0
Niech ci będzie ,że bredzę...ale prowokuję i próbuję obrazić? Próbowałem ci tylko wytłumaczyć ,że zdecydowanie przesadzasz. Zagotowany jesteś tak mocno ,że prawdopodobnie dzisiaj w nocy nie zmrużysz oka. A sądząc po twoim ostatnim zdaniu śmiem przypuszczać ,że nie dotarło do ciebie ani jedno moje słowo. Zobaczymy jak się zagotujesz jak sprawa rozejdzie się po kościach...dostanie jakieś śmieszne zawiasy czy coś w tym stylu jak swego czasu Hajto ,a i tak nic się nie zmieni. Cofam swoje pozdrowienia ,bo zwykły prostak z ciebie.
6 sie 2020 | 01:06
(Edytowany)
PS. No tak nie ma co porównywać Witsela do tego XD no ,bo przecież Axel chciał tylko urwać nogę przeciwnikowi...a nie go zabić. No racja. No to inny przykład zawodnicy skaczą do główki i walczą o pozycję. W górę lecą też łokcie i jeden z nich celowo kasuje drugiego. Oczywiście po meczu zawodnik twierdzi ,że nie chcący...Lecz powtórki pokazują co innego. I co taki piłkarz też ma iść do więzienia? Weźcie się puknijcie w głowy!!! No co...przecież również mógł zabić innego człowieka. A takie sytuacje w piłce nożnej to norma. Ale spoko wybaczam ,bo temat gorący to minusujcie dalej.
0
PS. No tak nie ma co porównywać Witsela do tego XD no ,bo przecież Axel chciał tylko urwać nogę przeciwnikowi...a nie go zabić. No racja. No to inny przykład. Zawodnicy skaczą do główki i walczą o pozycję. W górę lecą też łokcie i jeden z nich celowo kasuje drugiego. Oczywiście po meczu zawodnik twierdzi ,że nie chcący...Lecz powtórki pokazują co innego. I co taki piłkarz też ma iść do więzienia? Weźcie się puknijcie w głowy!!! No co...przecież również mógł zabić innego człowieka. A takie sytuacje w piłce nożnej to norma. Ale spoko wybaczam ,bo temat gorący to minusujcie dalej.
5 sie 2020 | 19:15
0
Kolarz w śpiące farmakologicznej, sędzia reanimowany. Gratuluję dla tego "zwycięzcy".
5 sie 2020 | 19:08
0
Przy takiej prędkości wpaść w barierki to można zginąć.Ten baran co mu miejsce blokował do dyskwalifikacji.
5 sie 2020 | 19:06
0
co za fiut, najgorszy rodzaj sportowca, nie potrafi pogodzić się z tym, że mógłby przegrać więc podłoży nogę lepszemu rywalowi
5 sie 2020 | 19:04
0
Ewidentna wina typa co blokował gościa z prawej, oby dyskwalifikacja i może lepiej niech nie wsiada na rower w najbliższym czasie skoro tak go boli ze ktoś śmie go wyprzedzić
1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

550 PLN

Tydzień bez ryzyka dla nowych graczy w Superbet. Cashback 500 PLN + 50 PLN na start