Kolejny pokaz siły Napoli w Lidze Mistrzów! Włosi rozgromili Ajax, Zieliński znów trafił do siatki [WIDEO]

Alessandro Garofalo/LaPresse/SIPA USA/PressFocus
Włoskie Napoli we wtorkowy wieczór znacznie przybliżyło się do gry w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Podopieczni Luciano Spallettiego nie dali większych szans Ajaksowi Amsterdam. W stolicy Holandii wygrali aż 6:1, a jedną z bramek zdobył Piotr Zieliński.
Napoli w obecnym sezonie prezentuje się znakomicie. W Amsterdamie początkowo miało jednak problemy. W dziewiątej minucie nieco przypadkowo na listę strzelców wpisał się Kudus. Uderzał bowiem Kenneth Taylor, a jego kolega z drużyny przeciął tor lotu piłki i zmylił bramkarza.
Kolejne minuty należały już jednak do "Azzurrich". Do wyrównania szybko mógł doprowadzić Kwaracchelia, uderzył jednak tuż obok słupka. Po chwili po dośrodkowaniu Oliveiry skuteczniejszy był Raspadori, trafiając na 1:1.
Od tego momentu goście dominowali na murawie. W 33. minucie po krótkim rozegraniu rzutu rożnego Zieliński podał do Kwaracchelii, a Gruzin obsłużył Di Lorenzo, który strzałem głową skierował piłkę do siatki.
W końcówce pierwszej połowy to reprezentant Polski miał dwie dobre szanse na zdobycie bramki. Najpierw po jego strzale świetnie interweniował Pasveer, ale w 45. minucie holenderski golkiper musiał już skapitulować w sytuacji sam na sam.
Zieliński nie wyszedł już na drugą połowę - zastąpił go Ndombele. Napoli błyskawicznie zadało natomiast kolejny cios. Pasveer podał piłkę prosto pod nogi Anguissy, ten zagrał do Raspadoriego, a Włoch skompletował dublet.
"Azzurri" nie zamierzali odpuszczać, a w 63. minucie efektem był kolejny gol. Tym razem Raspadori do dwóch bramek dołożył jeszcze asystę, przeprowadzając świetną dwójkową akcję razem z Kwaracchelią.
W końcówce sytuacja Ajaksu jeszcze bardziej się skomplikowała, gdy z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Dusan Tadić. Ostatecznie Napoli wygrało cały mecz 6:1 - wynik ustalił Simeone - i jest liderem grupy A.
Maciej Pietrasik04 Oct 2022 · 22:53