Kontrowersje i piękne bramki w hicie Premier League. Niepokonany Liverpool wygrał z Manchesterem City [WIDEO]

MDI / Shutterstock.com
Liverpool FC pokonał Manchester City 3:1 (2:0) w hitowym starciu 12. kolejki Premier League.
Już przed pierwszym gwizdkiem było oczywiste, że choć mamy dopiero pierwszą połowę listopada, spotkanie to może mieć ogromny wpływ na wynik walki o tytuł mistrza Anglii. W przypadku wygranej "The Reds" odskoczyliby piłkarzom Pepa Guardioli na dystans aż 9 punktów.
Spotkanie na Anfield zaczęło się od naprawdę mocnego uderzenia. Już w 6. minucie gospodarze objęli prowadzenie po przeprowadzeniu kontry. Fantastycznym strzałem zza pola karnego popisał się Fabinho, który pokonał Claudio Bravo.
Przy bramce tej nie obyło się bez kontrowersji, bowiem chwilę wcześniej Trent Alexander-Arnold zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, ale sędzia nie wskazał na wapno. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.
Zaledwie kilka minut później było już 2:0 dla ekipy z Liverpoolu. Strzałem głową drugiego gola dla "The Reds" zdobył Mohamed Salah.
Goście nie poddali się po fatalnym początku i próbowali odrobić straty. Swoje okazje mieli Angeliño czy Sergio Aguero, ale nie zdołali pokonać Alissona Beckera.
Dziesięć minut po przerwie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Jordan Henderson przedarł się prawą stroną i dośrodkował w pole karne City. Tam na piłkę czekał Sadio Mane, który z bliska pokonał Claudio Bravo.
Nawet wtedy piłkarze gości nie złożyli broni. Wciąż próbowali zniwelować straty, co przyniosło bramkę Bernardo Silvy w 78. minucie.
Kilka minut później znów zrobiło się gorąco w polu karnym gospodarzy, ale gwizdek sędziowski milczał, choć Pep Guardiola ostentacyjnie domagał się podyktowania rzutu karnego na rzecz jego podopiecznych.
Ostatecznie Liverpool FC wygrał 3:1. To wielki krok "The Reds" w stronę mistrzostwa Anglii. Mają już 9 punktów przewagi nad czwartym aktualnie Manchesterem City. Co więcej, piłkarze z Anfield wciąż pozostają niepokonani w tym sezonie ligowym.