Kontuzja reprezentanta Polski! Prawdziwy koszmar, znów wypada z gry przed zgrupowaniem [WIDEO]

Źródło: Twitter / @ELEVENSPORTSPL
Paweł Dawidowicz kontuzjowany! Reprezentant Polski złapał uraz w niedzielnym meczu z Milanem. Co więcej, jego Hellas Verona przegrał 1:3 (0:1).
W pierwszym niedzielnym spotkaniu włoskiej ekstraklasy trzeci w tabeli Juventus jedynie zremisował z Genoą 0:0 (więcej szczegółów TUTAJ). Sprawiło to, że drugi AC Milan miał szansę powiększyć przewagę nad "Starą Damą" do trzech punktów.
Przez większą część pierwszej połowy starcie było niezwykle zacięte. Obie strony wykreowały sobie okazje do zdobycia otwierającej wynik bramki. Ostatecznie gola na 1:0 dla Milanu w 44. minucie strzelił Theo Hernandez. Francuz zmieścił piłkę między słupkami po strzale z ostrego kąta poprzedzonym indywidualną akcją na lewym skrzydle.
W drugiej połowie to podopieczni Stefano Piolego zdecydowanie przejęli kontrolę nad spotkaniem. Już w 50. minucie rezultat podwyższył Christian Pulisic. Amerykanin wykończył akcję, wykorzystując dogranie ze strony Noaha Okafora.
W 57. minucie polscy kibice mogli poczuć się mocno zaniepokojeni. Uraz zgłosił powołany do reprezentacji Polski Paweł Dawidowicz. Obrońca przysiadł na murawie i poprosił o zmianę. Najprawdopodobniej odniósł kontuzję stawu skokowego.
To wielki cios dla defensora, który najpewniej ponownie opuści zgrupowanie. Co więcej, stoper był przymierzany do wyjściowego składu na mecz z Estonią. Teraz wszystko wskazuje na to, że Michał Probierz będzie musiał zmienić swoje założenia.
Hellas Verona, już bez Dawidowicza, za to z Karolem Świderskim na murawie, w 64. minucie niespodziewanie doprowadził do kontaktowego trafienia. Tijjani Noslin popisał się mocnym strzałem zza pola karnego i nie dał Mike'owi Maignanowi szans na interwencję.
Końcówka należała jednak w całości do "Rossonerich". W 79. minucie potwierdził to Samuel Chukwueze. Po rzucie rożnym skrzydłowy przejął odbitą przez rywala piłkę i wykończył akcję precyzyjnym uderzeniem, wobec którego Lorenzo Montipo był bezsilny.
Dzięki zwycięstwu 3:1 nad Hellasem Verona AC Milan umocnił się na pozycji wicelidera Serie A z 62 punktami na koncie. Z kolei klub Dawidowicza i Świderskiego zajmuje obecnie 16. lokatę i ma 26 oczek: tylko dwa przewagi nad strefą spadkową.
Michał Boncler17 Mar · 16:58