Koszmarne pudło Sergino Desta w El Clasico! Nie trafił w bramkę z kilku metrów [WIDEO]

W niedzielę FC Barcelona mierzyła się z Realem Madryt w prestiżowym El Clasico. W pierwszej połowie starcia na Camp Nou fatalne pudło zaliczył Sergino Dest, który w doskonałej sytuacji nie trafił nawet w bramkę.
Dla obu zespołów bezpośrednie starcia od wielu lat są niezwykle istotne. "Blaugrana" w tym sezonie znajduje się jednak w sporym kryzysie i ewentualne pokonanie Realu mogłoby dać nieco oddechu Ronaldowi Koemanowi.
Holender zdecydował się oprzeć atak drużyny przede wszystkim na Ansu Fatim oraz Memphisie Depayu. W ustawieniu 4-3-3 znalazło się także miejsce na skrzydle dla Sergino Desta.
To właśnie ten zawodnik miał najlepszą sytuację na gola dla "Barcy" w pierwszej połowie starcia na Camp Nou. W 25. minucie wydawało się, że gospodarze po prostu muszą wyjść na prowadzenie.
Po lewej stronie rywalom urwał się Memphis Depay. Holender zdecydował się na dogranie przed bramkę, Fati przepuścił piłkę do Desta, a ten miał przed sobą jedynie wychodzącego bramkarza.
20-latek fatalnie przestrzelił jednak z dziewięciu metrów, posyłając futbolówkę w trybuny. Po chwili ukrył twarz w dłoniach, doskonale zdając sobie sprawę z tego, jak wielki był jego błąd.
Zmarnowana sytuacja Desta szybko zemściła się na FC Barcelonie. Jeszcze w pierwszej połowie prowadzenie Realowi dał David Alaba. Ostatecznie "Królewscy" wygrali 2:1. Pełną relację przeczytacie TUTAJ.
Maciej Pietrasik24 Oct 2021 · 17:20