Real Madryt znów górą w El Clasico! Szalona końcówka na Camp Nou [WIDEO]

Real Madryt w hicie La Liga wygrał na Camp Nou z FC Barceloną 2:1. W pierwszej połowie Marca-Andre ter Stegena pokonał David Alaba, a w końcówce rywali dobił Lucas Vazquez. Na nic zdała się już odpowiedź Sergio Aguero.
Pierwsze minuty starcia na Camp Nou były jeszcze dość spokojne. W 21. minucie zakotłowało się w polu karnym "Barcy". Vinicius założył siatkę Minguezie, a po chwili domagał się odgwizdania faulu, ale gwizdek arbitra milczał.
Po chwili idealną szansę na gola miała FC Barcelona. Po podaniu Memphisa Depaya w znakomitej sytuacji znalazł się Sergino Dest. 20-latek posłał jednak piłkę w trybuny, uderzając z kilku metrów.
Spotkanie nabierało tempa, a w 32. minucie "Królewscy" wyprowadzili kontrę, która przyniosła im gola. Rodrygo zagrał do Davida Alaby, który popędził lewą stroną boiska i ładnym strzałem nie dał szans Ter Stegenowi.
"Barca" mogła szybko odpowiedzieć na to trafienie, ale precyzji zabrakło nieco Gerardowi Pique. Po przerwie Ronald Koeman zdecydował się na wprowadzenie Philippe Coutinho, ale to na niewiele się zdało. W 50. minucie Courtois był za to na posterunku po uderzeniu Fatiego.
W kolejnych fragmentach spotkania to "Los Blancos" byli natomiast bliżej zdobycia kolejnego gola. Dwie znakomite sytuacje zmarnował Karim Benzema. Najpierw strzał Francuza obronił Ter Stegen, a później snajper gości nie trafił w bramkę, uderzając krzyżakiem.
"Blaugrana" mimo prób nie zdołała wyrównać stanu spotkania. Militao zablokował uderzenie Coutinho, a niecelnie główkował Aguero. Arbiter do drugiej części spotkania doliczył aż siedem minut.
W końcówce najpierw zakotłowało się w polu karnym gości, gdy Gerard Pique domagał się odgwizdania rzutu karnego. Arbiter nie zdecydował się jednak na taki ruch, a Real wyprowadził kolejną, zabójczą kontrę.
Ter Stegen robił co mógł, broniąc jeszcze uderzenie Marco Asensio. Wobec dobitki Lucasa Vazqueza golkiper był już bezradny i stało się jasne, że to Real zdobędzie komplet punktów.
W 97. minucie FC Barcelona zdołała jeszcze odpowiedzieć. Po podaniu Desta do siatki futbolówkę wpakował Sergio Aguero. Było to jednak tylko trafienie honorowe.
Maciej Pietrasik24 Oct 2021 · 18:11