Koszmarny błąd gracza Arsenalu w hicie Premier League! Prezent dla De Bruyne. "Idiotyczna decyzja" [WIDEO]

Środowego hitu Premier League z udziałem Arsenalu oraz Manchesteru City z pewnością nie będzie dobrze wspominał Takehiro Tomiyasu. Japoński obrońca w pierwszej połowie w zasadzie sprezentował gola Kevinovi De Bruyne.
W spotkaniu na szczycie Premier League Mikel Arteta zdecydował się na dość niespodziewaną zmianę w defensywie. Zamiast Bena White'a po prawej stronie obrony pojawił się Takehiro Tomiyasu.
Do tej pory Japończyk był głównie rezerwowym. W wyjściowej jedenastce w lidze znalazł się tylko czterokrotnie i to w październiku, jeszcze przed mundialem w Katarze. W środę wystąpił jednak od pierwszej minuty.
Nie okazało się to dobrą decyzją szkoleniowca "Kanonierów". W 24. minucie to właśnie Tomiyasu popełnił bowiem fatalny błąd, który skutkował golem dla Manchesteru City.
Tomiyasu chciał podawać do Aarona Ramsdale'a, ale jego zagranie w kierunku golkipera było zbyt lekkie. W efekcie do futbolówki błyskawicznie doskoczył Kevin De Bruyne.
Belg natychmiast zdecydował się na strzał i przelobował wychodzącego bramkarza gospodarzy. Dzięki temu "The Citizens" wyszli w Londynie na prowadzenie 1:0.
Po golu piłkarze Arsenalu ruszyli w kierunku Tomiyasu i zaczęli pocieszać Japończyka. Ostatecznie Arsenal przegrał cały mecz 1:3. Pełną relację ze spotkania możecie przeczytać TUTAJ.
Maciej Pietrasik15 Feb 2023 · 21:13