Koszmarny wieczór Kyliana Mbappe w PSG! Dwukrotnie zmarnował rzut karny i zszedł z boiska z kontuzją! [WIDEO]

Koszmarny wieczór Kyliana Mbappe! Dwukrotnie zmarnował rzut karny i zszedł z boiska z kontuzją! [WIDEO]
Screen z Twittera
Kylian Mbappe z pewnością nie będzie dobrze wspominał środowego spotkania PSG z Montpellier. Reprezentant Francji najpierw dwukrotnie zmarnował rzut karny, a później jeszcze w pierwszej połowie zszedł z boiska z kontuzją.
24-latek po przegranym finale mundialu błyskawicznie wrócił do gry w klubie. W meczu ze Strasbourgiem trafił do siatki, ale w trzech kolejnych spotkaniach Ligue 1 był już bez gola i bez asysty.
W środowym spotkaniu z Montpellier wyszedł rzecz jasna w podstawowym składzie. Już w siódmej minucie arbiter podyktował rzut karny dla mistrzów Francji. Powodem był faul na Sergio Ramosie.
Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł wspominany Mbappe. Bramkarz wyczuł jego intencje i znakomicie obronił ten strzał. Arbiter nakazał jednak na powtórzenie "jedenastki", bo piłkarze gospodarzy za szybko wbiegli w pole karne.
Zgodnie z przepisami drużyna strzelająca może w takim momencie zmienić wykonawcę karnego, ale Francuz raz jeszcze podszedł do piłki. I tym razem Lecomte dobrze interweniował, zbijając piłkę na słupek.
Wcale nie był to jednak koniec, bo Mbappe miał jeszcze okazję na dobitkę. Tym razem fatalnie spudłował z pięciu metrów, marnując kolejną stuprocentową sytuację na gola.
Na domiar złego później 24-latek doznał kontuzji, przez którą nie był w stanie kontynuować gry. W 21. minucie musiał zostać zmieniony. Później uraz wymógł na dodatek kolejną roszadę, tym razem z udziałem Ramosa.
PSG ostatecznie wygrało cały mecz 3:1, wracając na zwycięską ścieżkę w Ligue 1. Więcej na temat tego meczu możecie przeczytać TUTAJ.
Maciej Pietrasik01 Feb 2023 · 21:54