Kuriozalny samobój na początek El Clasico! Ronald Araujo pokonał własnego bramkarza [WIDEO]

W niedzielnym El Clasico nie trzeba było zbyt długo czekać na otwarcie wyniku. Już w dziewiątej minucie spotkania Real Madryt wyszedł na prowadzenie. Własnego bramkarza pokonał Ronald Araujo.
Ostatnie starcia między FC Barceloną oraz "Królewskimi" były zdecydowanie lepsze dla ekipy ze stolicy Katalonii. Podopieczni Xaviego wygrywali w Superpucharze Hiszpanii oraz Pucharze Króla.
Również niedzielne spotkanie na Camp Nou gospodarze rozpoczęli z dużym animuszem. Szczęścia zza pola karnego próbował Robert Lewandowski, lecz strzał Polaka obronił Thibaut Courtois.
Dość niespodziewanie akcja "Królewskich" z dziewiątej minuty zakończyła się golem. Wówczas z lewej strony pola karnego znalazł się Vinicius Junior.
Za pilnowanie Brazylijczyka w tym spotkaniu miał być odpowiedzialny Ronald Araujo. Xavi przesunął Urugwajczyka ze środka na bok defensywy. W tej sytuacji obrońca się jednak nie popisał.
Araujo starał się wybić piłkę dośrodkowaną przez Viniciusa, ale jego interwencja głową była wyjątkowo niefortunna. Piłka tuż przy słupku wpadła bowiem do siatki obok bezradnego Ter Stegena.
Niemiec próbował jeszcze ratować sytuację, ale nie miał większych szans na skuteczną interwencję. Kuriozalny samobój stał się faktem i Real Madryt wyszedł na prowadzenie.
Mimo złego początku ostatecznie FC Barcelona wygrała całe spotkanie 2:1. Więcej na temat tego spotkania możecie przeczytać TUTAJ.
Maciej Pietrasik19 Mar 2023 · 21:24